У спеціальній заяві на своєму сайті він нагадав про те, що ця допомога надаватиметься "включно з летальним та нелетальним озброєнням, військовою підготовкою та технічною допомогою".
"Вперше, поправки за авторства Портмана, які нині набули статусу закону, передбачають підтримку, спрямовану на посилення українського флоту, який сильно постраждав після захоплення Росією Криму. Поправки також прив'язують надання підтримки з боку США до прогресу за ключовими реформами, включно зі встановленням контролю громадськості за військовими, кооперацією та координацією зусиль українського парламенту щодо нагляду за діяльністю Міністерства оборони України та її збройних сил, покращення у царині збереження високої боєготовності, обліку майна та гарантування безпеки чутливих закордонних безпекових технологій. Цьогорічний безпековий пакет допомоги Україні відповідає рамкам, встановленим за допомогою попередніх правок у військових бюджетах США 2016 та 2017 років", - йдеться у заяві.
Підписаний Трампом закон, передбачає посилення обороноздатності України у протидії російській агресії завдяки наступним крокам:
- Авторизація стає дворічною, що надає Міністерству оборони та Державному департаменту США достатньо часу для того, щоб виділити та витратити кошти, які авторизуються для них у рамках закону;
- Допомога прив'язується до виконання Україною певних вимог та деталізації методології оцінки прогресу країни у царині необхідних інституційних реформ в обороні. Ключові вимоги щодо покращення містять підтримку боєготовності, облік майна та прогрес у сфері покращення безпеки чутливих або захищених патентами закордонних оборонних технологій. Міноборони США також забов'язується розробити чітку методологію засвідчення прогресу України;
- До переліку авторизованої допомоги США додаються радари ППО та РЛС берегової оборони, технологій морських мін та засоби протидії таким мінам, засоби прибережної та берегової оборони. Потреба українських військових у цих засобах раніше не була задоволена;
- Спрощується використання допомоги США на покриття медичних та немедичних витрат, пов'язаних із доглядом за пораненими бійцями ЗСУ, полегшується надання ширшої медичної підготовки та допомоги українцям з боку США.
Як повідомлялося раніше, посол України в США Валерій Чалий розповів про те, на що саме можуть бути витрачені 350 млн доларів для України, які вказані в проекті оборонного бюджету Сполучених Штатів на 2018 фінансовий рік.
"Вперше пропонується надати Україні такі оборонні засоби: радіолокаційні засоби протиповітряної оборони і спостереження за надводною ситуацією; військово-морські протимінні кошти; кораблі прибережної дії і берегової охорони", - пояснив Чалий.
Як писав у своїй статті для DT.UA Юрій Бутусов, країни Заходу не виробили чіткої доктрини надання військової допомоги Україні, внаслідок чого постачання Києву озброєнь стало предметом ситуативних рішень.
За його словами, західна дипломатія наполягає на необхідності припинити конфлікт в Донбасі та знизити ескалацію бойових дій, проте політики країн Заходу не пояснили своїм військовим, як саме можна домогтися виконання цих цілей.
Детальніше про проблемні аспекти американської військової допомоги Україні читайте в статті Юрія Бутусова "Військова техніка США для України: політичний символізм і цілепокладання" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".