Росія надає Ірану безпрецедентний рівень військової та технічної підтримки Ірану в обмін на постачання Тегераном зброї для війни в Україні. Про це повідомляє NBC з посиланням на посадовців в адміністрації Байдена. За це США вводять санкції проти Повітряно-космічних сил Росії та інших причетних російських організацій.
У рамках розширеного партнерства Росія може постачати Ірану сучасне військове обладнання та компоненти, включно з вертольотами та системами ППО. Навесні іранські пілоти навчалися в Росії керувати російським винищувачем Су-35, що, за словами офіційних осіб, свідчить про те, що Іран може отримати літаки упродовж наступного року.
Раніше Білий дім заявляв, що Іран постачає безпілотники Росії для використання в Україні, однак зараз відносини між двома країнами перетворюються на повноцінне оборонне партнерство з передаванням одне одному озброєння і військового досвіду.
За словами офіційних осіб, Росія прагне співпрацювати з Іраном також у розробці зброї, включаючи створення спільної лінії виробництва безпілотників у Росії.
«Це партнерство становить загрозу не лише для України, але й для сусідів Ірану в регіоні», — наголосв один з посадовців адміністрації.
З огляду на це, США оголосили про запровадження санкцій проти Повітряно-космічних сил Росії та інших російських установ.
Про це у п’ятницю під час телефонного брифінгу оголосив координатор з питань стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі.
Зокрема, до переліку увійшли Повітряно-космічні сили Росії — основний бенефіціар російсько-іранської угоди про передачу безпілотників, а також 924-й російський державний центр безпілотної авіації, який відправляв свій персонал до Ірану з метою навчання на іранських дронах.
Крім того, США оцінюють можливості для введення експортних обмежень проти Ірану для припинення доступу відповідних технологій в цю країну.
США вже працюють над тим, щоб зашкодити постачанню зброї з Ірану в Росію. Раніше під санкції Канади вже потрапили іранські компанії, пов'язані з розробкою дронів та передачею їх РФ.
7 грудня адміністрація Байдена додала 24 компанії та організації до списку експортного контролю за підтримку російської військової чи оборонно-промислової бази, ядерної діяльності Пакистану та за постачання електроніки іранським компаніям.
У Києві впевнені, що Іран поставлятиме балістичні ракети Росії, якими та буде обстрілювати українські міста. Але чим наша країна може відповісти на рішення Тегерана вступити у війну на боці агресора? Які інструменти може задіяти Київ, щоб запобігти поставкам іранської зброї Москві? Про ірансько-російське військово-технічне співробітництво та реакцію України читайте у статті Володимира Кравченка «Ракети для Росії: Україна може серйозно покарати Іран».