Роботодавці в Німеччині мають брати на роботу навіть тих українських біженців, які ще не встигли на належному рівні опанувати німецьку мову, вважає міністр праці ФРН Губертус Хайль. Таку думку він висловив в інтерв’ю газеті Welt am Sonntag.
Зокрема, Хайль хоче, аби українські біженці швидше влаштувалися на роботу. Для цього, переконаний міністр, необхідна «готовність роботодавців наймати цих людей, навіть якщо вони володіють лише базовими знаннями німецької мови». Адже за словами Хайля, мову можна вивчити не лише на курсах, а й на роботі.
Для обговорення цього питання міністр скликав засідання з представниками німецької економки. Зустріч має відбутися 20 листопада.
Хайль повідомив, що на сьогодні вже 100 тисяч українців закінчили інтеграційні курси німецької мови. Ще стільки ж українських біженців закінчать їх найближчим часом. Те саме стосується 200 тисяч людей з інших країн, які також можуть працювати у ФРН.
Тому, за словами Хайля, центри зайнятості запрошуватимуть людей через коротші та регулярніші проміжки часу. За словами міністра, це робитиметься, аби надати шукачам роботи більше адресних пропозицій та підтримати їх на шляху до працевлаштування.
Раніше повідомлялося, що наступного року Німеччина планує підвищити стандартні розміри виплат біженцям. Федеральна рада вже схвалила відповідну резолюцію Федерального міністерства соціальних справ. Зокрема, усі, хто залежить від соціальної допомоги чи допомоги Bürgergeld, із січня 2024 року отримуватимуть більше грошей. Самотні дорослі отримуватимуть 563 євро на місяць – на 61 євро більше, ніж раніше.