В гірських лісах Еквадору біологи випадково виявили раніше невідомий вид хижих ссавців. Це - перший новий вид м'ясоїдні тварини, виявлений на території Нового Світу за останні 35 років.
Звірятко олінгіто (Bassaricyon neblina), вагою близько одного кілограма, відрізняється великими очима і рудувато-коричневим хутром. За словами вчених, "він нагадує одночасно кішку і плюшевого ведмедика". Тварина мешкає на деревах і належить до сімейства ракунових. Хоча звір вважається хижаком, але харчується переважно фруктами і веде нічний спосіб життя.
Відкриття зробив Крістофер Хельген з Національного музею природної історії таки смітсонів у Вашингтоні (США) разом зі своїми колегами.
Вчені впродовж десяти років спостерігали за фауною так званих туманних лісів Еквадору - високогірних лісових масивів, де панує майже постійний туман. В цих лісах живе безліч дрібних енотоподобных хижаків - так званих олинго, схожих на куниць та харчуються фруктами та комахами.
Біологи спостерігали за життям олинго за допомогою мережі з прихованих камер і паралельно вивчали їх скелети, зуби і зразки ДНК.
Поступово дослідники стали помічати, що їм часто трапляються шкури і зуби, які помітно відрізнялися від аналогічних частин тіла всіх відомих олинго. Заінтриговані, вони спробували знайти їх живого власника на записах прихованих камер. І їм це вдалося. Новий вид хижаків отримав ім'я олингито, "маленький олинго" по-іспанськи.
"Відкриття олингито показало, що ми ще не до кінця досліджували всі темні куточки світу і не розкрили навіть найпростіші його секрети. Якщо ми все ще можемо відкривати нові види хижаків, які ще сюрпризи чекають нас у майбутньому. Існує безліч видів тварин, про яких наука майже нічого не знає. Опис і вивчення їх є першим кроком до розуміння істинного видів багатства і різноманітності життя на Землі", - написав Хельген у своїй статті для журналу ZooKeys.
Вчені також зазначили, що вторгнення людей в середу природного проживання олингито в тропічних лісах Анд призвело до того, що близько 42% місць їх історичного поширення були знищені. !zn
Читайте також:
ТОП-25 фотографій дикої природи за версією National Geographic
Влада Коста-Ріки вирішили закрити всі зоопарки і випустити звірів на волю
В Новосибірському зоопарку з'явилися лилигрята (ФОТО)
Вчені передбачили відродження мамонтів через 30-50 років
Під крижаним панциром Антарктиди виявили життя, ізольовану від зовнішнього середовища 3000 років