В КНДР відкинули ідею саміту Кім Чен Ина з прем'єром Японії 

Поділитися
В КНДР відкинули ідею саміту Кім Чен Ина з прем'єром Японії  © Jorge Silva/reuters
Фуміо Кішіда раніше заявляв, що він відкритий до саміту з лідером КНДР.

Впливова в КНДР сестра північнокорейського лідера Кім Чен Ина Кім Йо Чжон у вівторок, 26 березня, відкинула ідею саміту з Японією, заявивши, що зустріч Кіма та японського прем'єра Фуміо Кішіди не може відбутися, оскільки Токіо "не має сміливості" зробити перший крок до поліпшення відносин. Про це повідомляє Bloomberg.

Днем раніше Кім Йо Чжон казала, що Кішіда повідомив про намір зустрітися з північнокорейським лідером "якнайшвидше".

Прем'єр Японії раніше заявляв, що він відкритий до саміту з метою вирішення давньої проблеми японців, викрадених Північною Кореєю. За словами офіційного представника уряду Японії Йосімаса Хаяші, Токіо не може прийняти твердження Пхеньяна про те, що проблема викрадення вирішена, адже немає жодних змін у політиці “досягнення всеосяжного вирішення проблем викрадення, а також ракет і ядерної зброї”.

Кім Йо Чжон, схоже, підхопила ці коментарі. 

"Уряд КНДР вкотре чітко зрозумів позицію Японії і, відповідно, корейська сторона не звертатиме уваги й відкидатиме будь-які контакти та переговори з японською стороною", - цитує її слова Центральне телеграфне агентство КНДР.

Публічні заяви Кім Йо Чжон виглядають як прорахована спроба підвищити авторитет Пхеньяна і, можливо, вбити клин між США та їхніми ключовими союзниками в Азії напередодні важливих політичних подій. 10 квітня в Південній Кореї відбудуться загальнонаціональні вибори до парламенту. Також у квітні Кішіда має зустрітися з президентом США Джо Байденом у Вашингтоні для переговорів, присвячених загрозам безпеці, включаючи ядерний арсенал Північної Кореї.

Хоча Північна Корея, здавалося б, певною мірою відкрила двері для контактів з Японією, вона поглибила прірву у відносинах із Сеулом. Минулого місяця Кім Чен Ин заявив, що має законне право знищити Південну Корею, погрожуючи Сеулу після того, як на початку року виключив концепцію мирного об'єднання з національної політики КНДР.

Північна Корея опинилася під тиском, оскільки Південна Корея, Японія і США за останні два роки підняли свою співпрацю на новий рівень і посилили військову підготовку проти загроз з боку Пхеньяна. Штати також наблизили до Корейського півострова військові засоби, здатні нести ядерну зброю, такі як авіаносці та ударні підводні човни, демонструючи силу, щоб утримати КНДР від агресії.

Тим часом Кім Чен Ин, схоже, продовжує збирати підтримку для постраждалої від санкцій економіки КНДР за рахунок продажу зброї РФ для війни проти України.

Останнім часом КНДР вдається до більш войовничої риторики. Відмовляючись від старої концепції возз’єднання, північнокорейський лідер Кім Чен Ин, вочевидь, намагається підвищити ставки та створити ілюзію невідворотності війни. Одним із чинників ризику є російсько-північнокорейське співробітництво, яке може підштовхнути КНДР до агресивніших дій. “Чи готується Північна Корея до війни?” — відповідь на це питання читайте в статті Наталії Бутирської.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі