Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин керував стрільбами із застосуванням надвеликих реактивних систем залпового вогню і закликав до вдосконалення готовності зруйнувати столицю супротивника "основними ударними засобами", написали у вівторок, 19 березня, державні ЗМІ КНДР. Про це повідомляє Yonhap.
Кім спостерігав за навчаннями артилерійських підрозділів у західному регіоні країни з використанням 600-мм реактивних систем залпового вогню.
Південнокорейські військові заявили в понеділок, що виявили запуск декількох балістичних ракет малої дальності з районів поблизу Пхеньяна, які пролетіли близько 300 кілометрів у напрямку Східного моря. Експерти вважають, що це може бути надвелика реактивна система залпового вогню KN-25.
Назвавши надвелику реактивну систему залпового вогню одним з "основних ударних засобів" своєї армії, Кім сказав, що ця система озброєння відіграє важливу роль у підготовці країни до війни.
"Необхідно і надалі переконувати ворогів, що якщо спалахне збройний конфлікт і війна, їм ніколи не вдасться уникнути катастрофічних наслідків. Руйнівні наступальні засоби, якими володіє наша армія, повинні ретельніше виконувати свої завдання з блокування і придушення можливості війни з постійною досконалою готовністю зруйнувати столицю ворога і структуру його військових сил", - цитує Кіма Центральне телеграфне агентство КНДР (ЦТАК), очевидно, маючи на увазі Сеул.
Північна Корея також провела випробування, яке імітувало підрив снаряда такої системи озброєння в повітрі на заданій висоті над ціллю.
Надвелика система залпового вогню КНДР класифікується як ракета малої дальності, радіус дії якої може охопити всю територію Південної Кореї. Пхеньян стверджує, що на такій зброї може бути встановлена тактична ядерна боєголовка.
Речник Об'єднаного комітету начальників штабів Південної Кореї Лі Чан Хен сказав, що Сеул і США продовжують відстежувати діяльність КНДР з розробки зброї.
Північна Корея здійснила чергову провокацію в той час, коли Південна Корея і США завершили 11-денні щорічні навчання "Щит свободи" в четвер, 14 березня.
Це був другий запуск балістичної ракети КНДР у цьому році з 14 січня, коли країна провела випробувальний запуск твердопаливної балістичної ракети середньої дальності з гіперзвуковою боєголовкою.
Північна Корея утрималася від проведення ракетних випробувань під час спільних військових навчань Сеула і Вашингтона. Замість цього лідер КНДР Кім Чен Ин керував військовими навчаннями за участю артилерійських і танкових підрозділів, а також десантників.
Останній ракетний запуск Північної Кореї також відбувся на тлі візиту держсекретаря США Ентоні Блінкена до Сеула. Блінкен прибув до Південної Кореї в неділю, 17 березня, щоб взяти участь у Саміті демократії, організованому Південною Кореєю, - багатонаціональному заході під проводом США, покликаному зміцнити солідарність і спільні цінності між демократичними країнами.
У січні лідер КНДР закликав переглянути конституцію країни, щоб визначити Південну Корею як "головного ворога" і закріпити зобов'язання отримати контроль над південнокорейською територією в разі війни.
Останнім часом КНДР вдається до більш войовничої риторики. Відмовляючись від старої концепції возз’єднання, північнокорейський лідер Кім Чен Ин, вочевидь, намагається підвищити ставки та створити ілюзію невідворотності війни. Одним із чинників ризику є російсько-північнокорейське співробітництво, яке може підштовхнути КНДР до агресивніших дій. “Чи готується Північна Корея до війни?” — відповідь на це питання читайте в статті Наталії Бутирської.