В Китаї влада розглядає можливість скасування повністю всіх обмежень щодо народжуваності щодо кількості дітей у сім'ях, про це розповіли кілька джерел, близьких до керівництва КНР, повідомляє Bloomberg.
Зняти обмеження народжуваності, за словами одного зі співрозмовників агентства, влада Китаю має намір, щоб подолати тенденцію до старіння населення.
Також, зазначило джерело, це рішення припинить критику на адресу влади Китаю з боку правозахисників, які вважають, що політика обмеження народжуваності порушує права людини.
З 1970-х років Китай проводив політику "одна сім'я - одна дитина". В останні роки це правило поширювалося лише на третину населення. Двох дітей, наприклад, було дозволено мати представникам етнічних меншин, єдиним дітям у своїх батьків, а також які проживають у сільській місцевості сім'ям, якщо перша дитина - дівчинка.
Через такі обмеження народжуваності Китай зіткнувся з скороченням працездатного населення.
В жовтні 2015 року влада Китаю оголосила, що планує дозволити всім жителям мати двох дітей. З 1 січня 2016 року правило "одна сім'я - одна дитина" було офіційно скасовано.
До 2050 року українців стане менше на 8 мільйонів – ООН. Україна увійшла в десятку країн, яким найбільше загрожує скорочення населення.
Старіння Європи посилює деградацію кваліфікації кадрів - експерт. Необхідної інфраструктури перевиховання старих кадрів у відповідності з новими технологічними умовами просто немає.