Президент США Дональд Трамп у четвер, 17 травня, зустрівся з віце-прем'єром Держради Китаю Лю Хе для вирішення торгово-економічних суперечок між країнами. Зазначається, що Вашингтон має на меті досягти справедливих торговельних відносин з КНР, йдеться в повідомленні Білого дому.
"Обидві країни зберігають хорошу тенденцію економічного розвитку, мають величезний ринковий потенціал, мають у своєму розпорядженні широкі можливості для співпраці в економіці і торгівлі", - наголосив американський президент після першого дня зустрічей із делегацією. Очікується, що на зустрічі в п'ятницю, 18 травня, з американської сторони візьмуть участь міністр фінансів Стівен Мнучін, міністр торгівлі Вілбур Росс і торговий представник США Роберт Лайтхайзер.
За даними ЗМІ, Китай, зокрема, вимагає від США не вводити оголошені Трампом санкції, відкликати скарги на Китай до СОТ за демпінговими цінами, припинити розслідування стосовно крадіжок інтелектуальної власності. Зі свого боку представники КНР підготували пакет заходів, що дозволять скоротити річний торговий дефіцит на 200 мільярдів доларів, пише Reuters із посиланням на свої джерела.
За словами спыврозмовника, одним з головних бенефіціарів цього пакету заходів може стати американська компанія Boeing, яка наразі продає близько чверті своїх літаків китайським клієнтам.
Інше джерело, знайоме з переговорами, повідомило, що пакет може включати в себе скасування вже існуючих китайських мит на суму близько 4 мільярдів доларів на американські сільськогосподарські продукти.
Нагадаємо, що президент Дональд Трамп невдоволений дефіцитом торговельного балансу з Китаєм. Тому він вирішив запровадити нові мита на імпорт сталі і алюмінію, щоб скоротити імпорт китайських металів і нібито підтримати американських виробників. Хоча найбільші експортери алюмінію і сталі в США - це Канада, Південна Корея і країни ЄС, а не Китай. Власне, для цих країн американський президент зробив тимчасове виключення. Втім, Трамп наголосив, що торговельні війни - це добре. На його думку, американській стороні буде легко в них перемогти.
У свою чергу, Китай попередив про "виправдану і необхідну" відповідь на торговельну війну зі США. У Пекіні закликали Вашингтон не вдаватися до торговельних війн, оскільки вони нікому не підуть на користь.