Китай попередив про "виправдану і необхідну" відповідь на торговельну війну зі США - FT

Поділитися
Китай попередив про В Китаї не хочуть торговельної війни зі США, але обіцяють дати "виправдану" відповідь. © Агентство Анадолу
У Пекіні закликали Вашингтон не вдаватися до торговельних війн, оскільки вони нікому не підуть на користь.

Міністр закордонних справ 3 Ван Ї пообіцяв "виправдану і необхідну відповідь" на будь-яку торговельну війну на тлі того, як президент США Дональд Трамп оголосив про намір змусили Пекін скоротити великий торговельний дисбаланс з Америкою.

Про це пише Financial Times, нагадуючи про запровадження нового американського мита на імпорт сталі і алюмінію. Втім, економісти вважають, що ці нові тарифи не нашкодять Китаю. Однак, адміністрація Трампа також збирається ввести цілу серію нових стягнень, а також інвестиційні обмеження і інші дії, націлені напряму проти Китаю.

В Пекіні застерегли, що торговельний протекціонізм може нашкодити глобальній економіці, зокрема самим США.

"Торговельна війна ніколи не була правильним рішенням, - сказав Ван Ї. - Результат лише завдасть шкоди усім", - підкреслив він.

Нагадаємо, що 8 березня президент США Дональд Трамп запровадив нові мита на імпорт сталі і алюмінію. При цьому, він дав відстрочку лише для Мексики і Канади. Для металів з усіх інших країн нові мита будуть дійсними.

1 березня на зустрічі з представниками найбільших металургійних компаній президент США Дональд Трамп оголосив про введення мита на імпорт сталі і алюмінію. Американський президент хоче оподатковувати іноземну сталь 25% митом, а алюмінію - 10%.

Голова Європейської ради Дональд Туск заявив про те, що у відповідь "захистити європейців від турбулентності торгівлі, в тому числі шляхом пропорційного реагування у відповідності з правилами СОТ".

Раніше Bloomberg назвало ідею Трампа щодо тарифів найгіршою для американської економіки. Найбільш імовірним результатом цього буде зростання цін, скорочення економічного зростання, зменшення робочих місць, посилення податкового тягаря, провокування економічної відплати з боку інших гравців. Крім того, це може дестабілізувати глобальну торговельну систему.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі