В ЄС обговорять скасування одноголосного принципу прийняття зовнішньополітичних рішень

Поділитися
Зокрема, це стосується і питання запровадження санкцій.

Міністри країн ЄС на зустрічі в Брюсселі обговорять пропозиції щодо скасування або обмеження правила одностайності ухвалення рішень з питань закордонних справ, яке, зокрема, надає кожній країні блоку право вето на такі рішення, як санкції проти Росії. Про це повідомляє Politico.

«Я цілком оптимістично налаштована щодо можливого прогресу в питанні голосування кваліфікованою більшістю», — сказала міністр Німеччини у справах Європи Анна Люрманн перед зустріччю зі своїми колегами.

«Ми обговорюємо сфери, де це може бути можливим, зокрема у сфері спільної зовнішньої політики та політики безпеки», — додала Люрманн, оскільки загальноблокова відповідь на агресію Росії неодноразово «блокувалася однією з країн ЄС».

«Я думаю, що це не повинно заважати нам діяти в майбутньому», - зазначила Люрманн.

Нагадаємо, минулого тижня Угорщина заблокувала плани ЄС закликати доповідача ООН щодо порушень прав людини Росією.

Механізм цього кроку: міністри розглядають перехідні положення ЄС — механізм, який дозволяє країнам переходити від одностайності до голосування більшістю без необхідності змінювати договори блоку.

Згідно з документом Євроради, «декілька делегацій відкриті або готові розглянути можливість використання перехідних положень», але «через дуже політично чутливий характер цього питання вказують, що їм знадобиться додатковий час, щоб відповісти це».

За словами Люрманн, Німеччина виступає за використання перехідних положень. Інші країни, такі як Франція, Данія, Швеція, Нідерланди та Італія, також підтримали ідею переходу до голосування кваліфікованою більшістю з певних питань зовнішньої політики.

Санкції більшістю голосів?

«Кілька делегацій... готові розглянути можливість використання перехідних положень, зокрема, щодо санкцій, прав людини або спільної політики безпеки та оборони», — йдеться в документі Євроради.

Однак дипломати наголосили, що перехідні положення ухвалення рішень про спільну безпеку та оборону будуть застосовуватися лише до цивільних аспектів і не застосовуватиметься до рішень, які стосуються військових чи оборонних наслідків.

Однак, всі країни ЄС повинні одноголосно підтримати рішення, щоб активувати перехідні положення та скасувати правило одностайності. Іншими словами: Угорщина та такі країни, як Греція та Кіпр, які побоюються санкцій проти судноплавної галузі, завжди можуть заблокувати подібну зміну правил. Дипломати кажуть, що шлях вперед може полягати в наданні таким країнам гарантій або винятків, щоб захистити їхні основні національні інтереси. Люрманн виступає за невеликі, поступові зміни правил голосування ЄС щодо конкретних питань.

За словами двох дипломатів, серед країн блоку мало бажання прислухатися до заклику Європейського парламенту скликати конституційну конвенцію для зміни договорів ЄС, проти якої висловилися близько 17 країн. Більшість країн вважають, що на даному етапі договори ЄС не повинні змінюватися.

Міністри країн ЄС також обговорюватимуть питання верховенства права в усьому блоці — але, звісно, ​​пропозиція Єврокомісії зменшити фінансування для Угорщини отримає багато уваги.

Нагадаємо, Угорщина неодноразово блокувала рішення ЄС щодо санкцій проти РФ. Країна вимагала поступок або поправок.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі