Президент Вірменії Армен Саркісян не виключив, що Єреван все-таки визнає незалежність невизнаної Нагірно-Карабаської Республіки. За його словами, за 30 років цього так і не відбулося, тому що Вірменія не хотіла ускладнювати переговорний процес із Азербайджаном.
«Невизнання Вірменією незалежності пов'язано тільки з тим, що вірменська сторона хоче вирішити питання шляхом мирних переговорів. Це такий тунель. І якщо в кінці цього тунелю є світло - світло остаточного мирного вирішення проблеми Нагірного Карабаху, - то тоді можна почекати ще», - заявив Саркісян в інтерв'ю російському виданню «Комерсант », опублікованому в неділю, 18 жовтня.
Президент нагадав, що Верховна Рада Вірменської РСР проголосував за визнання незалежності Нагірного Карабаху незадовго до розпаду Радянського Союзу. Але в 1994 році, коли Баку і Еереван домовилися про перемир'я, процес було «призупинено», щоб "не ускладнювати" роботу Мінської групи ОБСЄ і переговори Вірменії та Азербайджану про мирне врегулювання карабаського конфлікту.
Нагадаємо, на тлі загострення військового протистояння між Вірменією та Азербайджаном за Нагірний Карабах вірменський прем'єр Нікол Пашинян заявив, що питання визнання незалежності НКР стоїть на порядку денному уряду.
Уранці 27 вересня карабахський конфлікт спалахнув з новою силою. Сторони конфлікту - Вірменія і Азербайджан - звинуватили один одного в наступальних діях і ракетний обстріл житлових кварталів в регіоні Арцах (нинішній Нагорний Карабах і прилеглі території).
Обидві держави оголосили військовий стан, а Вірменія - ще і загальну мобілізацію.
Конфлікт між Азербайджаном і Вірменією почався через Нагірний Карабах в 1988 році, коли населена переважно вірменами Нагірно-Карабахська автономна область заявила про вихід з Азербайджанської РСР. Нагорний Карабах і сім прилеглих до нього районів - 20% території Азербайджану - знаходяться під окупацією збройних сил Вірменії. У травні 1994 року сторони досягли режиму припинення вогню. Територіальний конфлікт не врегульовано досі.
Баку почало наступ в Нагірному Карабаху, прагнучи відновити суверенітет над регіоном. Найближчі дні покажуть, чи вдасться Азербайджану досягти своєї мети. Поки ж азербайджанська армія взяла під контроль шість населених пунктів регіону і кілька стратегічних висот в зоні конфлікту. Про те, що відбувається в Нагірному Карабаху, читайте в статті Володимира Кравченка «Осіннє загострення» і «Позиційні бої не місцевіого значення».