Пашинян допустив, що Вірменія може визнати незалежність Нагірного Карабаху

Поділитися
Пашинян допустив, що Вірменія може визнати незалежність Нагірного Карабаху Визнання НКР поставить Вірменію в один ряд з Абхазією, Південною Осетією і Придністров'ям © Россия 24
На тлі загострення збройного конфлікту з Азербайджаном прем'єр-міністр Вірменії зробив резонансну заяву.

Питання про визнання незалежності так званої Нагірно-Карабахської Республіки, що розташовується на території Азербайджану, стоїть на порядку денному уряду Вірменії. Відповідну заяву вірменський прем'єр Нікол Пашинян зробив на тлі загострення військового протистояння з Азербайджаном в неділю, 27 вересня, передає «РБК».

При цьому Пашинян не став стверджувати, що Єреван готовий визнавати НКР, зазначивши, що це питання потрібно «обговорити з народом», а також «зважити всі «за» і «проти».

У ході діалогу з прем'єром депутат парламенту Едмон Марукян заявив: «Вірменія і вірменський народ не мають права відступати. Відступати вже нікуди ».

Відзначимо, що Вірменія, окупувавши Нагірний Карабах, не стала визнавати незалежність так званої НКР. «Визнали» НКР лише невизнані Абхазія, Південна Осетія і Придністров'я - утвеорення, проголошені на підконтрольних Кремлю територіях Грузії і Молдови.

Нагадаємо, вранці 27 вересня карабахський конфлікт спалахнув з новою силою. Сторони конфлікту - Вірменія і Азербайджан - звинуватили один одного в наступальних діях і ракетному обстрілі житлових кварталів у регіоні Арцах (нинішній Нагорний Карабах і прилеглі території).

Обидві держави оголосили військовий стан, а Вірменія - ще і загальну мобілізацію.

Конфлікт між Азербайджаном і Вірменією почався через Нагірний Карабах у 1988 році, коли населена переважно вірменами Нагірно-Карабахська автономна область заявила про вихід з Азербайджанської РСР. Нагірний Карабах і сім прилеглих до нього районів – 20 відсотків території Азербайджану – перебувають під окупацією збройних сил Вірменії. У травні 1994 року сторони досягли режиму припинення вогню. Територіальний конфлікт не врегульовано донині.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі