В Ізраїлі оголосили про успішні випробування нової системи протиракетної оборони

Поділитися
В Ізраїлі оголосили про успішні випробування нової системи протиракетної оборони У Міноборони Ізраїлю назвали випробування "важливою віхою" © http://ieshua.org/
Нова протиракетна система ПРО "Стріла-3" ("Хец-3") є частиною загальної багаторівневої системи протиракетної оборони Ізраїлю.

Ізраїль заявив про успішні випробування нової системи протиракетної оборони під індексом "Стріла-3" ("Хец-3", Arrow-3); система ПРО здатна протистояти загрозам балістичних ракет за межами атмосфери, повідомили у міністерстві оборони Ізраїлю, передає АР.

Навчальну ракету випустили о 6:44 за місцевим часом з бази Військово-повітряних сил Ізраїлю у Пальмахімі. Радар виявив ціль і протиракета успішно перехопила її у повітрі. У центральних районах Ізраїлю було чути вибух, а в небі над морем видно сліди прольоту ракет.

"Успішне випробування перехоплювача "Хец-3" стало важливою віхою у здатності Ізраїлю захистити себе від поточних і майбутніх загроз в регіоні", - йдеться у заяві міністерства.

"Хец" ("Стріла", Arrow) - комплекс ПРО Ізраїлю, створений у співпраці з Агентством з протиракетної оборони США компанією Israel Aerospace Industries, є частиною багаторівневої системи ПРО, яку Ізраїль розробляє для захисту як від ракет ближнього і середнього радіусу дії, випущених з Сектора Гази і Лівану, так і від іранських ракет великої дальності. До складу системи входять також протиракетні установки "Залізний купол", "Праща Давида" та "Стріла-2".

"Стріла-3" розробляється Israel Aerospace Industries спільно з Boeing ще з січня 2012 року.

На відміну від попередніх версій протиракет, де використовувалася неконтактна боєголовка, у "Хец-3" використовується боєголовка кінетичної поразки. Установка оснащена ракетним двигуном з відхилюючим вектором тяжіння. Вона перехоплює балістичні ракети з дальністю від 400 до 2000 км. Згідно з іншим джерелом, Arrow-3 здатна перехоплювати ракети середньої дальності (від 3000-3500 до 5000-5500 км).

Розробка та постановка системи на озброєння були максимально пришвидшені на тлі масованого ракетного обстрілу Ізраїлю ХАМАСом.

Нагадаємо, що обстріли з боку Гази почалися після того, як 11 листопада 2018 року ізраїльські спеціальні сили під прикриттям увійшли до Гази та вчинили спробу захоплення одного з польових командирів бойовиків у секторі, який відповідає за будівництво підземних тунелів. Внаслідок стрілянини семеро бойовиків ХАМАС були ліквідовані, включно із самим польовим командиром - Нуреддіном Салямом Бараком. Також загинув ізраїльський полковник.

13 листопада 2018 року Ізраїль і палестинський рух ХАМАС після дводенного обміну обстрілами домовилися про припинення вогню. Угоду було досягнуто за посередництва Єгипту.

Детальніше про ескалацію на кордоні сектору Газа та Ізраїлю читайте в матеріалі DT.UA "Масований ракетний удар з Гази по Ізраїлю: головне".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі