В Ізраїлі проти судової реформи на вулиці вийшли десятки тисяч людей

Поділитися
В Ізраїлі проти судової реформи на вулиці вийшли десятки тисяч людей © Pixabay
Протести відбуваються десятий тиждень поспіль.

В суботу в Ізраїлі відбулася одна з найбільших в історії країни акція протесту – на вулиці вийшли сотні тисяч людей, повідомляє ВВС.  Люди в різних містах країни виходять, аби висловити незгоду із впроваджуваною прем'єр-міністром Біньяміном Нетаньяху судовою реформою. Мітинги тривають вже десятий тиждень поспіль.

За даними 12 каналу, близько 145 тисяч людей вийшли на мітинг у Тель-Авіві, 50 тисяч у Хайфі та 10 тисяч у Беер-Шеві.

У Тель-Авіві десятки тисяч людей розмахували транспарантами та вигукували гасла: «демократія» та «злочинна влада».

Демонстранти також заблокували основні вулиці та перехрестя в північному місті Карміель.

Уряд хоче отримати право вирішального голосу при виборі суддів та обмежити можливості Верховного суду щодо скасування директив чи законів. На думку влади, судова реформа допоможе поновити баланс між гілками влади. Протестувальники вважають, що вона може підірвати незалежність судів і ставить під загрозу ізраїльську демократію.

На практиці це означатиме, що Верховний суд більше не зможе блокувати ухвалення законів, які вважатиме неконстуційними.

За задумом Нетаньяху, будь-яке вето можна буде подолати простою парламентською більшістю у 61 голос. Тобто правляча коаліція, яка якраз і має в своєму розпорядженні більшість крісел у Кнесеті, зможе завжди обходити вето Верховного суду.

Опозиція вважає, що своєю реформою Нетаньяху прагне позбутися кримінальної відповідальності.  З 2017 року він перебуває під слідством за звинуваченнями у шахрайстві, корупції та зловживанні довірою. У разі визнання його винним Нетаньяху сумарно загрожує до 13 років ув'язнення.

Він заперечує звинувачення, але за всі роки слідства так і не надав доказів своєї невинності. Єдиний спосіб для нього покінчити з цим – закон про відміну парламентом рішень Верховного суду.

Плани Нетаньяху щодо реформування судової системи викликали шалену опозицію з боку лівих груп, що,  у свою чергу, викликало занепокоєння серед бізнес-лідерів, розширюючи і без того глибокі політичні розбіжності в ізраїльському суспільстві.

Нетаньяху називає протести відмовою опонентів прийняти результати останніх виборів, які створили один із найбільш правих урядів в історії Ізраїлю.

Президент країни Іцхак Герцог засудив проєкт як «репресивний» і шкідливий для демократії, і вимагав негайно відмовитися від нього та обговорити рамки консенсусної реформи.

Відомий ізраїльський військовий історик, професор історичного факультету Єврейського університету в Єрусалимі Юваль Ной Харарі у своїй статті «Момент страшного прозріння» проаналізував ситуацію в Ізраїлі та спрогнозував можливий сценарій розвитку подій. Харарі натякнув, що може залишити Ізраїль, якщо влада не припинить знищувати демократію.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі