В Іспанії через скандал з вакцинацією позачергово, начальник Генштабу ЗС пішов у відставку

Поділитися
В Іспанії через скандал з вакцинацією позачергово, начальник Генштабу ЗС пішов у відставку
Міністр оборони подав у відставку "щоб зберегти імідж збройних сил".

В Іспанії через скандал на тему вакцинації від COVID-19, начальник Генштабу збройних сил Іспанії генерал Мігель Анхель Вільярроя пішов у відставку, передає РБК-Україна.

Відзначається, що причиною скандалу стала інформація, що іспанські військові і політичні чиновники вакцинувалися проти COVID раніше, ніж медичні працівники і люди з будинків престарілих.

За словами 63-річного генерала, він "ніколи не мав наміру скористатися невиправданими привілеями".

"Щоб зберегти імідж збройних сил, генерал Вільярройя подав міністру оборони заяву про відставку", - йдеться в заяві Збройних сил Іспанії.

Його відставку прийняла міністр оборони Іспанії Маргарита Роблес.

Крім того, за день до відставки Вілларроя Міністерство внутрішніх справ звільнило підполковника, який, за даними внутрішнього розслідування, вакцинувалася позачергово.

У недотриманні порядку вакцинації також підозрюються ще кілька військових чиновників. Не виключено, що серія відставок продовжиться.

Вакцинація від коронавирусу стартувала в 38 з 46 європейських держав. Україна є найбільшою з восьми країн Європи, до сих пір не охоплених вакцинацією. Крім України, вакцинувати громадян ще не починали в Албанії, Андоррі, Боснії і Герцеговині, Косово, Молдові, Чорногорії, Північної Македонії, а також в Білорусі, яка, за словами експерта, «початку, але не визнається».

Починаючи з весни 2020 року, Максим Степанов декларував, що веде переговори з виробниками вакцин. За цей час до грудня минулого року забезпечити населення вакцинами змогли не тільки багаті Канада, США і країни ЄС. Договори на передзамовлення зробили висновок, наприклад, Еквадор, Коста-Ріка, Панама, Ліван, Перу, Філіппіни, Марокко.

Причому, як правило, кожна з країн має портфоліо з вакцин, виготовлених за різними технологіями (РНК/ДНК, інактивований вірус, ослаблений вірус, векторна, білкова). Це важливо, тому на даний момент достовірно невідомо, яка з вакцин покаже найбільшу ефективність в створенні стійкого колективного імунітету.

Україна ж за весь цей час змогла укласти лише один контракт на поставку 1,9 млн доз, що могло б забезпечити вакцинацією 957 тисяч українців з 38 мільйонів, тобто всього близько 2,5% населення. Але цей контракт може бути зірваний через те, що ефективність китайського препарату становить лише 50,3%.

Крім того раніше стало відомо, що Україна могла закупити вакцину проти коронавирусу в шість разів дешевше, до того ж ту, яку закуповує. Однак через те, що Степанов в ручному режимі зірвав постачання відповідної вакцини, Україна отримає китайську, яка не тільки дорожче, але і менш ефективна.

Детальніше про те, чи варто Україні сподіватися на те, що затверджений в кінці грудня минулого року план вакцинації буде виконаний, читайте в статті редактора розділу «Соціум» Алли Котляр «Антиділа».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі