Голова державного комітету з вищої освіти Мехді Навід-Ахдам заявив, що викладання англійської мови як у державних, так і приватних початкових школах "виступає проти законів і норм".
Зазвичай викладання англійської в іранських школах починається в середній школі, де навчаються діти у віці 12-14 років. Однак деякі початкові школи також вводять у програму вивчення іноземних мов.
У своєму зверненні до вчителів верховний лідер заявив, що нинішня ініціатива не протидіє вивченню іноземних мов, а "пропаганді західної культури в країні серед дітей та молоді".
Офіційно заборона на вивчення англійської мови не пов'язана з недавніми масовими протестами в Ірані, проте раніше верховний лідер заявив, що діями протестувальників керують з-за кордону.
Нагадаємо, що масові протести в Ірані почалися наприкінці грудня. Протягом кількох днів вони охопили десятки міст, включаючи столицю країни – Тегеран.
Учасники протестів виступають проти введення режиму жорсткої економії, який вдарить по більшості громадян, на тлі збільшення витрат на військові потреби і активної участі в авантюрах в Сирії, Лівані та інших країнах Близького Сходу. Президент Хасан Роухані закликав співвітчизників до спокою.
У свою чергу віце-президент Ірану Есхак Джахангірі звинуватив консервативні кола в підбурюванні до протестів. На його думку, вони використовують економічні проблеми в країні, щоб підірвати реформи, які проводить президент.
У зв'язку з протестами в Ірані заблокували Telegram та Instagram. Влада пояснила таке рішення необхідністю "підтримання миру і безпеки громадян".
У результаті зіткнень протестуючих з поліцією вже загинули більше 20 осіб, близько 1000 - заарештовано.
США і ЄС засудили насильство щодо учасників протестів. МЗС України рекомендувало громадянам, що перебувають в Ірані, уникати місць масового скупчення людей.
Докладніше читайте в матеріалі DT.UA "Масові протести в Ірані: що відомо".