Про це сьогодні повідомляє Radio Free Europe Radio Liberty, додаючи, що активісти, серед яких є колишні політичні в'язні, звинувачують Асада і його прихильників закордоном, в тому числі і Тегеран, у тому, що сотні тисяч біженців були змушені тікати з Сирії в Європу. Вони створили сторінку в Facebook під назвою "Пробач, Сиріє!", на якій користувачі висловлюють сором за те, що іранська влада підтримує злочини і попереджають, що замовчування можна розцінювати як співучасть.
"Ми переконані, що це наш обов'язок засудити деструктивне втручання Ісламської республіки Ірану в сирійський конфлікт, зокрема силами військовими загонів Кодс", - прокоментували представники руху проти підтримки режиму Асада в Ірані.
Також активісти закликають Іран прийняти якусь частину біженців, щоб "полегшити хоч трохи великий біль, від якого страждає сирійський народ".
"Ісламська республіка повинна припинити надавати всю фінансову, військову і розвідувальну допомогу режиму Асада і дозволити створити внутрішній сирійський уряд без нього", - йдеться у заклику руху.
Видання пише, що офіційний Тегеран, швидше за все, проігнорує ці заклики. Іранські державні ЗМІ до цього часу замовчують бомбардування цивільних районів з боку армії Асада. Критика іранського уряду за підтримку сирійського президента – це велика рідкість в Ірані. Навіть тутешні правозахисники здебільшого мовчать про роль іранської сторони у сирійській війні, на якій загинули понад 200 тисяч людей.
В цей же час, Іран і Росія координують дії по захисту режиму Асада в Сирії. За словами джерел, високопоставлені іранські і російські дипломати і генерали провели ряд зустрічей в Москві в останні кілька місяців, на яких обговорювалися дії по захисту режиму Асада і нарощування військової присутності РФ в Сирії.
Як повідомляли ЗМІ, Росія активізувала військову підтримку Сирії з серпня 2015 року, зокрема, збільшила кількість поставок повітряними і морськими шляхами військової допомоги для підтримки режиму Башара Асада.
За інформацією видання Newsweek, допомога Асаду не обмежувалася такими поставками, а Росія воює в Сирії на боці армії Асада. Джерела видання повідомили, що РФ розгорнула дві військові бази в Сирії: одну на узбережжі, а друга – всередині країни.
У свою чергу, президент РФ Володимир Путін підкреслив надання "досить серйозної підтримки" Асаду і зазначив, що говорити про участь Росії у військових операціях проти бойовиків ІДІЛ на даний момент передчасно.
Втім, пам'ятаючи його брехню про неприсутність російських військових у Криму і на Донбасі, до подібних заяв слід ставитися скептично, пише Василь Короткий у статті для DT.UA Куди везе "Сирійський експрес"?