У вівторок набув чинності закон, згідно з яким іранські вчені можуть збагатити уран до рівня 20 відсотків, що є важливою віхою в поступовому порушенні цією країною угоди зі світовими державами про припинення її ядерної діяльності, підписаної у 2015 році, передає німецьке агентство DPA.
Зараз Іран збагачує свій уран до рівня трохи менш як 5 відсотків, навіть попри те, що угода 2015 року обмежує його 3,67 відсотка. Для створення атомної бомби потрібно рівень збагачення близько 90 відсотків.
Новий закон дозволяє виробляти 120 кілограмів урану в рік на 20-відсотковому рівні. Він також дозволяє атомному агентству країни виробляти 500 кілограмів менше збагаченого урану на місяць.
Відповідно до закону Організації з атомної енергії Ірану (ОАЕІ) також доручено сприяти створенню швидших центрифуг, з тим щоб їх можна було використовувати як мінімум на двох установках.
В угоді 2015 року, між Іраном та іншими країнами міститься вимога обмежити виробництво низько збагаченим ураном, придатним тільки для цивільних цілей, в обмін на скасування міжнародних санкцій.
Але після того, як президент США Дональд Трамп вивів США з ядерної угоди, Іран заявив, що більше не пов'язаний цією угодою. Відтоді Ісламська республіка кілька разів порушувала встановлені обмеження.
27 го листопада під Тегераном вбили іранського вченого Монсена Фахрізаде, який керував ядерною програмою.
Перед цим газета The New York Times повідомила, що радники відрадили президента США Дональда Трампа від удару по ключовому ядерному об'єкту Ірану.