Росія, Китай та Іран проводять спільні навчання під назвою "Морський пояс безпеки" в північній частині Індійського океану і в Оманській затоці, повідомляє Deutsche Welle у п'ятницю, 27 грудня.
Перші спільні навчання триватимуть чотири дні.
"Послання цих навчань - мир, дружба і стабільна безпека", - зазначив заступник командувача ВМС Ірану адмірал Голямреза Тахани.
Наголошується, що маневри будуть проводитися на площі 17 тисяч квадратних кілометрів: від іранського порту Чабахар до окремих ділянок північній акваторії Індійського океану.
За словами представників Міністерства оборони Російської Федерації, в ході навчань буде відпрацьовано звільнення судна, захопленого "піратами". У маневрах задіяна бойова група Балтійського флоту в складі сторожового корабля "Ярослав Мудрий", середнього морського танкера "Єльня" і рятувального буксира "Віктор Конецький".
За даними ЗМІ, навчання Росії, Китаю та Ірану - це реакція трьох країн на заплановану США військово-морську місію для захисту судноплавства в Перській затоці.
Раніше радник президента з національної безпеки Джон Болтон заявив, що офіційний Вашингтон небезпідставно підозрює, що Росія, Китай та інші ворожі Сполученим Штатам Америки країни роблять спроби поширювати неправдиву інформацію про внутрішні розбіжності в адміністрації президента США Дональда Трампа.
Росія, Північна Корея, Венесуела, Іран і Китай залишаються послідовними супротивниками Вашингтона – проти перших чотирьох країн введені жорсткі санкції. Усі країни вже неодноразово відзначилися спробами втручання у внутрішню політику США, найчастіше – небезуспішними. Крім цього, якщо вірити адміністрації Трампа, Китай веде в США широке промислове шпигунство, а з 2018 року між двома країнами йде торгова війна.
Навесні 2018 року Вашингтон прийняв рішення підвищити мита на алюміній і сталь з низки країн, зокрема, з Китаю. На саміті "Великої двадцятки" в Буенос-Айресі Трамп і Сі погодилися на перемир'я у торговій війні, домовившись відкласти до березня 2019 року введення нових торгових мит.
Трамп на початку квітня розповів, що на переговорах вдалося досягти прогресу, а США і Китай близькі до того, щоб укласти угоду. Однак 7 травня США анонсували підвищення мит на ряд товарів китайського виробництва з 10% до 25% уже з цієї п'ятниці, а в найближчій перспективі готуються обкласти 25%-вим митом інші товари імпорту з Китаю.
Детальніше про торгову війну між двома наддержавами читайте в матеріалі Олексія Їжака "Холодна" війна з "гарячими" сутичками"в тижневику "Дзеркало Тижня. Україна".