У зв'язку з масовими протестами в Еквадорі уряд країни покинув столицю Кіто. Про це у своєму відеозверненні заявив президент країни Ленін Морено у Twitter та повідомило видання El Pais. Активна мобілізація корінного населення в Еквадорі привела країну в атмосферу політичної і соціальної напруженості, яка поставила владу в небезпечне становище. Президент Ленін Морено оголосив в ефірі національного телебачення про переїзд урядової резиденції з Кіто в Гуаякіль в зв'язку з майбутнім прибуттям до столиці тисяч корінних жителів, які в знак протесту просуваються по основним дорогам Андського гірського хребта.
Складна атмосфера останніх п'яти днів загострилася в середині дня понеділка, коли журналістів виштовхали зі штабу президента в момент, коли вони чекали його прес-конференцію.
Лідер Еквадору покинув палац Каронделе в середині дня, незважаючи на те, що він був повністю оточений силами безпеки. У той же час перші корінні демонстранти почали прибувати з півдня столиці пішки. Їх намагалися зупинити на блокпостах після жорстоких зіткнень між поліцією, військовими та учасниками маршів, грабежів і нападів на компанії та підприємства. Друге за величиною місто країни, Гуаякіль, також прийняло превентивні заходи і тимчасово закрило свої мости та точки доступу до транспорту "з міркувань безпеки". Уряд Еквадору оголосив про призупинення занять у вівторок, повідомили в міністерстві освіти.
Звернення президента Еквадору про перенесення уряду з столиці у Гуаякіль:
El saqueo y vandalismo no son manifestaciones ciudadanas.
- Lenín Moreno (@Lenin) October 8, 2019
Demuestran la intención política de Correa, Maduro y de los corruptos que deben responder a la justicia y al pais por desestabilizar este Gobierno democrático. #EcuadorPaísDePaz #DecididosACrecer pic.twitter.com/esyJv9RK5n
Вранці лідери корінних народів оголосили, що в найближчі дні в Кіто прибуде понад 20 тисяч демонстрантів, щоб змусити президента Леніна Морено скасувати економічні заходи, які привели до збільшення ціни на бензин та дизель у зв'язку з скасуванням державної субсидії на паливо.
"В даний момент наші народи і народності мобілізуються, просуваючись у місто Кіто, щоб вимагати і відкинути ці заходи, які спустошують кишені всіх еквадорців", - заявив президент Конфедерації корінних народів Хайме Варгас.
Президент Об'єднаного робочого фронту Нельсон Ерасо розкритикував недільні заяви міністра оборони Освальдо Харріна, в яких він застеріг учасників демонстрацій не кидати виклик збройним силам і не провокувати їх.
"Він оголосив війну народу", - сказав профспілковий діяч, запевнивши, що мобілізація не припиниться до того часу, поки уряд не виправить ситуацію. На цю середу оголошено національний страйк.
Нагадаємо, наприкінці вересня глава Українського МЗС Пристайко повідомив, що Еквадор і Україна відмовилися від віз і підписали відповідні документи. Втім, до цього візи також не були потрібні: українці могли перебувати на території Еквадору 90 днів.