Британському парламентареві Тобіасу Еллвуду, який під час нещодавньої поїздки до Афганістану схвально відгукувався про владу «Талібану», колеги можуть висловити вотум недовіри, повідомляє The Times.
Член Палати громад від партії Торі у відео з нещодавньої поїздки до Кабула назвав Афганістан «країною, що змінилась», заявивши, що «безпека значно покращилася, корупція зменшилася, а торгівля опіумом майже зникла». Він додав, що в країні панує «спокій, якого, за словами місцевих старійшин, вони не відчували з 1970-х років».
Відео опублікував у Twitter речник «Талібану», який висловив Еллвуду подяку за добрі слова. Поїздка Еллвуда була організована Halo Trust, благодійною організацією з розмінування, яка знешкодила понад п’ять тисяч вибухових предметів по всьому Афганістану.
У відео він також закликав британський уряд відновити дипломатичні відносини з Талібаном.
Обурені вчинком колеги члени парламентського комітету з питань оборони назвали відео 56-річного Еллвуда «дурним і наївним» і почали готуватись до процедури висловлення йому недовіри.
Еллвуд зараз перебуває в Індії разом з іншими членами комітету. Дізнавшись про плани колег, він заявив, що не планує добровільно йти у відставку.
Голосування щодо вотуму недовіри відбудеться у вересні, депутати, які ініціюють процедуру, впевнені, що мають більшість для його усунення.
У коментарі Times Еллвуд сказав, що на кожній із проведених в Афганістані зустрічей піднімав питання прав жінок і освіти дівчат. Він додав, що Британії слід відновити співпрацю із Афганістаном, оскільки після можливого краху економіки він може перетворитися на державу-васала Китаю чи безпечну гавань для терористів.
Відтоді як «Талібан» повернувся до влади, вони заборонили дівчатам відвідувати середню школу, а жінкам – громадські парки. Геїв піддають публічним покаранням на спортивних стадіонах. Фундаменталістський ісламський уряд також обмежив вирощування опіуму, що призвело до скорочення вирощування цієї культури на 80 відсотків.
В ООН заявили, що після того, як таліби захопили владу в Афганістані, країна стала найбільш репресивною у світі для жінок і дівчат.
У квітні повідомлялось, що члени «Талібану» взяли у полон трьох громадян Британії.