В Азії виявлено новий, більш небезпечний штам коронавирусу

Поділитися
В Азії виявлено новий, більш небезпечний штам коронавирусу Фото: Bloomberg
У дослідників є припущення, що нова мутація коронавируса в стані прискорити його поширення.

Сьогодні, 18 серпня, Південно-Східна Азія зіткнулася зі штамом нового коронавируса D614G.

Є ймовірність, що новий штам може виявитися набагато заразнісіше SARS CoV 2, хоча офіційних підтверджень цьому поки немає, пише Bloomberg.

Штам коронавируса, раніше помічений в інших частинах світу і названий D614G, був виявлений в Малайзії і на Філіппінах.

У Малайзії виявлено кластер з 45 випадків: спалах почалася з людини, яка повернулася з Індії й порушила свій 14-денний домашній карантин. Його тест на коронавірус по поверненню в Малайзію був негативним. За порушення карантину цю людину засудили до 5 місяців тюремного ув'язнення і штрафу.

На Філіппінах виявили штам серед випадкових зразків COVID-19 недалеко від столиці. Філіппіни, які зіткнулися з найбільшим спалахом у регіоні, вивчають, чи робить мутація вірус більш заразним.

Є припущення, що нова мутація може прискорити поширення коронавируса.

Заступник міністра охорони здоров'я Філіппін Марія Розаріо Верджайр повідомила, що мутація має більш високу ймовірність передачі або заразність, але все ще немає достатньо вагомих доказів, щоб сказати, що це так.

Штам був виявлений у багатьох інших країнах і став переважним варіантом в Європі і США, при цьому Всесвітня організація охорони здоров'я заявила, що немає ніяких доказів того, що цей штам призводить до більш важкого захворювання.

Мутація також була виявлена ​​під час недавніх спалахів в Китаї.

За словами глави відділу епідеміології та біостатистики Гонконзького університету Бенджаміна Коулінг, епідеміологічні дані не свідчать про те, що мутація значно більш заразна, ніж інші штами.

За його словами, цей штам "може бути трохи більш заразним", але поки "немає достатніх доказів, щоб оцінити це, але немає ніяких свідоцтв того, що це набагато більш заразно".

Коулінг уточнив, що "зараз його ідентифікують частіше, ніж раніше, що говорить про те, що він може мати якесь конкурентна перевага перед іншими штамами COVID-19".

Однак глава Міністерства охорони здоров'я Малайзії Нур Хішам Абдулла в Facebook написав, що цей штам може зробити вірус в 10 разів заразніше, але не послався на дослідження.

Станом на вівторок, в Україні діагностували 94 436 випадків зараження коронавірусом. За минулу добу хвороба виявили у 1616 чоловік. Подолати COVID-19 вдалося 48 925 нашим співвітчизникам (761 за добу), 2 116 осіб померли від ускладнень хвороби (27 за добу).

Станом на 18 серпня в світі зафіксовано 21 881 858 випадків зараження COVID-19.

Нагадаємо, Китай повідомив про реєстрацію своєї першої вакцини від коронавируса. Патент видало Національне агентство інтелектуальної власності КНР, повідомляє "Сіньхуа".

Відзначається, що розробкою вакцини займалися Інститут військової медицини і компанія CanSino Biologics Inc. У березні препарат став першою вакциною в Китаї, якій дозволили перейти до фази клінічних досліджень.

Раніше ZN.UA писало, що якщо розвинені економіки світу "проїжджають" кризу, тригером якого послужив COVID-19, образно кажучи, на новеньких брендових іномарках, доверху набитих доларами, євро і новітнім медичним обладнанням, то українська економіка "під'їхала" до його рубежу на старенькому авто випуску кінця минулого століття з багажником боргів. Детальніше в матеріалі Сергія Следзя "Карантин" методом бульдозера".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі