Парламент Аргентини у вівторок, 19 грудня, ухвалив суперечливу пенсійну реформу, яка стала приводом для масових заворушень і зіткнень демонстрантів з поліцією в столиці країни Буенос-Айресі. Як повідомляє Associated Press, кількість постраждалих склала понад 160 чоловік.
Protesters angry at proposed pension and welfare reforms attack police close to Argentina's congress building in Buenos Aires, protest the second in a week to turn violent pic.twitter.com/LYVGqr3LNA
- AFP news agency (@AFP) 19 грудня 2017 р.
За даними видання, 162 людини звернулися за медичною допомогою, з них більше 80 - співробітники правоохоронних органів.
"..ye are many, they are few"
- Juan Cruz Ferre (@WorkerTF) 18 грудня 2017 р.
Tens of thousands protest outside Congress in #Argentina. Macri's pension reform is a scam against retirees and welfare beneficiaries. 40+ arrested, many injured by repression. But people are not giving in #ReformaPrevisional #Resist @guardian pic.twitter.com/gmmN4y4JLM
Крім цього, поліція затримала близько 80 осіб. Учасники протестів будували на вулицях міста барикади, кидали в правоохоронців камінням та пляшками. У відповідь на це поліцейські застосовували водомети, сльозогінний газ і гумові кулі.
Як передає агентство Reuters, протести почалися ще минулого тижня і відбуваються проти пенсійної реформи, а також проти запланованої зміни формули розрахунку пенсій. Критики реформи побоюються, що це призведе до скорочення виплат. Президент країни Маурісіо Макрі обіцяє, що пенсійна реформа допоможе вирішити проблему з дефіцитом бюджету і стимулювати інвестиції за рахунок зниження витрат бізнесу.
Як повідомлялося раніше, в столиці Румунії Бухаресті більше 10 000 чоловік нещодавно вийшли на протест проти планів правлячої Соціал-демократичної партії (PSD) провести реформу судочинства.
Антиурядові демонстрації пройшли також в інших містах країни і в центрах румунської діаспори за кордоном: в Лондоні, Парижі та Мілані .
Опозиція стверджує, що правлячі соціал-демократи хочуть змінити судову систему, щоб взяти її під свій політичний контроль і тим самим послабити боротьбу з корупцією.