В Афганістані відреагували на слова Ніколсона – Палата старійшин, верхня палата афганського парламенту, має намір провести розслідування розширення військових зв'язків повстанців "Талібану" з Іраном і Росією.
"Виявлені свідоцтва російського та іранського співробітництва з "Талібаном", – зазначив голова палати Фазал Хаді Муслімьяр. Афганський політик вважає, що повідомлення про закордонні зв'язки "Талібану" "викликають тривогу".
Члени Палати старійшин припускають, що Москва навмисно допомагає "Талібану" і озброює його, щоб обмежити вплив філій "Ісламської держави" в Афганістані і не допустити загрози з боку бойовиків ІДІЛ сусіднім країнам Центральної Азії.
Іран політики Афганістану звинувачують у приховуванні терористів "Талібану", які ховаються в прикордонних районах двох держав.
"Сім'ї цілої низки високопоставлених лідерів "Талібану" проживають в Ірані, - повідомив "Радіо Свобода" губернатор провінції Фарах Асіф Нанг, - вони живуть в таких містах, як Йєзд, Керман і Мешхед, і повертаються в Афганістан для підривної діяльності".
Спеціальний представник президента Росії Володимира Путіна директор департаменту МЗС з питань Афганістану Замір Кабулов повідомив турецькому інформаційному агентству Anadolu про те, що Москва підтримує контакти з лідерами "Талібану" для сприяння мирним переговорам між "Талібаном" і урядом Афганістану, які зайшли в глухий кут. Але аналітики впевнені в тому, що з допомогою Ірану і Таджикистану Москва зміцнює свої зв'язки з "Талібаном".
"Ми підтримуємо контакти з "Талібаном", щоб припинити війну через національне припинення вогню", - сказав Кабулов.
За словами дипломата, в Афганістані "Талібан" має справу з тими ж людьми, з якими російські військові б'ються в Сирії, тому в даному випадку "інтереси перетинаються".
Політиків Афганістану втручання Росії непокоїть, вони пам'ятають військову кампанію 1979-1989 років, і вважають, що зміцнення зв'язків Москви і "Талібану" може призвести до нової військової агресії з боку РФ.
"Будь-які відносини з угрупованнями, які тероризують народ, в довгостроковій перспективі стануть регіональної загрозою, і жодна країна не зможе вважати, що їй не загрожує ця небезпека", - заявив представник МЗС Афганістану "Радіо Свобода".
Раніше Кабулов заявив, що у РФ і талібів є спільні інтереси. "Інтереси талібів і без стимулювання об'єктивно збігаються з нашими. Я вже раніше говорив про наявність у нас із талібами каналів зв'язку для обміну інформацією", - сказав він.
Також повідомлялося про те, що НАТО збереже свою військову присутність в Афганістані. Така міра прийнята не тільки заради безпеки Афганістану, але й тому, що країни альянсу не хочуть, аби ця країна знову стала "заповідником" терористів.
15 жовтня 2015 року президент США Барак Обама офіційно оголосив, що армія США не піде з Афганістану. Він визнав, що армія Афганістану на сьогоднішній день не така сильна, як було б потрібно, а ситуація досі залишається крихкою. Тому план повного виведення американських військ доведеться відкласти.
За час війни в Афганістані, яка почалася в 2001 році проти руху "Талібан", загинули близько 3,5 тисяч іноземних солдатів, зокрема, 2210 американців.