Міністерство оборони США підтвердило, що в Афганістані розбився американський військовий літак Bombardier E-11A. При цьому в Пентагоні спростували поширену угрупованням "Талібан" інформацію про те, що літак було збито.
"Літак Bombardier E-11A розбився в афганській провінції Газні. Причина аварії поки не встановлена, проте ознак того, що літак був збитий, немає. Твердження талібів про те, що крім цього міг впасти ще один літак, невірні", - повідомив офіційний представник американського військового командування в Афганістані Сонні Леджетт на своїй сторінці у Twitter в понеділок, 27 січня.
Полковник Леджетт уточнив, що обставини катастрофи розслідуються.
A U.S. Bombardier E-11A crashed today in Ghazni province, Afghanistan. While the cause of crash is under investigation, there are no indications the crash was caused by enemy fire. We will provide additional information as it becomes available.
- USFOR-A Spokesman Col Sonny Leggett (@USFOR_A) January 27, 2020
Taliban claims that additional aircraft have crashed are false.
- USFOR-A Spokesman Col Sonny Leggett (@USFOR_A) January 27, 2020
За інформацією спільноти Conflict Intelligence Team, літак був вузлом зв'язку і ретранслятором ВПС США. Телеканал Fox News повідомив, що на борту літака перебували близько п'яти людей.
Як повідомлялося, 27 січня в афганській провінції Газні розбився літак. Першими до місця аварії прибули бойовики ісламістського угрупування "Талібан", які і повідомили про катастрофу.
ЗМІ повідомили, що таліби взяли на себе відповідальність за нібито збитий літак із "безліччю високопоставлених офіцерів" на борту. Потім журналісти уточнили, що "Талібан" лише повідомив про факт авіакатастрофи, не стверджуючи, що літак було збито.
Також в медіа була опублікована інформація про катастрофу пасажирського авіалайнера авіакомпанії Ariana Afghan Airlines, який прямував з Кабула до Герату. Авіаперевізник спростував цю інформацію.
З липня 2018 року Сполучені Штати ведуть прямі переговори з високопоставленими представниками радикального ісламістського руху "Талібан" про встановлення миру в Афганістані. Основні теми обговорень - виведення іноземних військовослужбовців і надання гарантій того, що Афганістан не перетвориться в безпечну гавань для терористичних угруповань.
З 2014 року на території Афганістану діють бойовики "Ісламської держави". Вони воюють і здійснюють теракти проти уряду, "Талібану" і міжнародного військового контингенту.
Детальніше про конфлікт в Афганістані читайте у статті Олександра Коренькова "Гнучкі і завзяті" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".