Про це повідомляє "Русская служба Би-би-си", додаючи, що це вдвічі більше, ніж у 2014 році. За даними Євростату, більшість прохачів – це сирійці, іракці і афганці. І третина з них хотіла потрапити саме в Німеччину.
Тим часом, біженці і трудові мігранти продовжують прибувати в Грецію і застряють там, тому що більшість балканських країн перекрили свої кордони і впускають на так званий "балканський шлях" до Німеччини лише обмежену кількість людей щодня. Щодня на грецьку територію потрапляють до двох тисяч людей. В ООН вважають, що скоро в країні може початися гуманітарна криза через нестачу продуктів і місць в пунктах прийому біженців.
З початку року в Грецію та Італію прибуло понад 100 тисяч біженців. Згідно з інформацією МОМ, близько 20 тисяч біженців, які прибули у цьому році в Грецію, - афганці, 31 тисяча – сирійці і більше 12 тисяч – іракці. Проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою фіксує політичні розбіжності, наголошує у статті для ZN.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи. Докладніше читайте у статті Олексія Коваля "Європу накриває вал нелегальної міграції" для тижневика "Дзеркало тижня. Україна".