Урядове регулювання ЗМІ заради боротьби з фейковими новинами не допустиме - експерти

Поділитися
Урядове регулювання ЗМІ заради боротьби з фейковими новинами не допустиме - експерти Уряди не повинні втручатися в інформпростір, виправдовуючи це боротьбою з дезінформацією. © World Economic Forum / Flickr
Краще, якщо журналісти самі організуються і почнуть кампанію проти дезінформації.

Боротися проти поширення шкідливої дезінформації і пропаганди необхідно. Однак, цим повинні займатися журналісти, а не уряди.

Про це на Всесвітньому економічному форумі в Давосі сказав керуючий редактор New York Times Джозеф Хан.

"Дональд Трамп у США і Володимир Путін у Росії обоє говорять про те, що вони називають "фейковими новинами". У МЗС Росії є такий собі червоний штамп, яким вони клеймлять репортажі, які не подобаються владі. А у Трампа є його слова про фейкові новини, які він пише в сомережах. Однак, з певної точки зору Вашингтон і Москва ведуть певну регуляцію у інформаційному полі", - зауважив він.

За словами Хана, він не вірить у ефективність урядового регулювання для боротьби з дезінформацією без шкоди для свободи слова.

"Кращий спосіб боротися з дезінформацією - це продукувати більш якісні новини, писати якісні матеріали і звертати увагу суспільства на більш якісну і правдиву інформацію", - наголосив редактор New York Times.

З цією тезою в Давосі погодився і голова "Народної партії Пакистана" Білавал Бхутто Зардарі. Він звернув увагу на низку журналістських ініціатив з боротьби проти дезінформації. Зокрема, пакистанський політик відзначив український проект Stop Fake.

"Нам треба також більше займатися освітою наших громадян, щоб вони могли самостійно краще оцінювати інформацію", - сказав Зараді.

Також в Давосі Гарвардський психолог пояснив, чому люди не помічають прогрес і концентруються на негативі. За словами експерта, це пояснюєтся природою людської психології і принципами роботи ЗМІ.

За подіями на Всесвітньому економічному форумі в Давосі і виступами його учасників стежте в спецтемі DT.UA.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі