Уряд Румунії після тригодинних перемовин із фермерами, які блокують кордон з Україною, досяг з ними певних домовленостей, пише Euractiv. Однак, деякі питання лишаються не вирішеними, а вже досягнуті домовленості не означають негайне розблокування пунктів пропуску.
За словами міністра сільського господарства Флоріна Барбу, угода включає 13 вимог фермерів. При чому обговорення триватимуть, аби знайти компроміс щодо невирішених питань.
За словами одного із представників фермерів на переговорах Маріуса Міку, підписана угода не означає негайного припинення протесту. Адже, як додав Міку, майбутні переговори з транспортниками, які триватимуть до 18 січня, можуть вплинути на тривалість протестів.
Зі свого боку уряд Румунії зобов’язався субсидувати всі сільськогосподарські акцизи до 2026 року. Також серед зобов’язань уряду є введення в дію положення про субсидовані відсоткові позики.
Також вказано, що уряд задовольнив вимоги фермерів щодо компенсації збитків, завданих імпортом з України. Заходи включають чітке маркування зернових та інших товарів і електронний моніторинг пломб за допомогою GPS у порту Констанца.
При цьому за словами Барбу, Румунія не домагалася імпортного мита на зерно з України.
«У цьому листі я просив відступити від зобов’язань для румунських фермерів щодо 4% парової землі. Я не знаю, що сказав угорський міністр», – зазначив Флорін Барбу журналістам.
Нагадаємо, 15 січня румунські фермери заблокували для вантажних автомобілів рух одразу через два пункти пропуску на румунсько-українському кордоні – «Сірет» і «Вікову-де-Сус». Інші види транспорту, а також пішоходи в обох пунктах пропуску оформлюються встановленим порядком як на в’їзд, так і виїзд з України.
Румунські перевізники та фермери, які 13 січня перекрили кордон з Україною в районі пункту пропуску «Сірет», заявили, що переговори з Мінфіном Румунії 14 січня були безрезультатними та вони продовжать свої акції «нескінченно довго, поки ця влада не зрозуміє, що неспроможна керувати країною».