Уряд Афганістану запровадив комендантську годину на всій підконтрольній території. Приводом для ухвалення такого рішення став новий наступ руху «Талібан», пише BBC Україна.
У 31 з 33 провінцій країни заборонено виходити на вулицю з 10:00 вечора до 4:00 ранку. Винятком став столичний регіон, а також провінції Панджшер і Нангархар.
«Щоб зупинити ріст насильства та перешкодити нічним пересуванням «Талібану» в 31 провінції запроваджують комендантську годину», - наголосили у міністерстві внутрішніх справ.
На тлі виведення з країни американських військ, «Талібан» активізував наступ на урядові сили. Цього тижня таліби заявили, що контролюють вже 90% кордонів Афганістану і 80% його території. Уряд у Кабулі ці заяви заперечує.
Незалежні експерти вважають, що таліби контролюють близько 50% території країни та низку важливих прикордонних переходів на кордонах з Іраном, Пакистаном, Туркменістаном і Таджикистаном.
Поки «Талібану» не вдалося захопити жодного великого міста, хоча на підступах до кількох із них велися бої. Також в останні дні не вщухали бої за місто Кандагар.
На півночі країни таліби теж витісняють урядові війська. Таджикистан 23 липня оголосив, що готується прийняти до 100 тисяч біженців з Афганістану.
Нагадаємо, виведення американських військ з Афганістану розпочалося 25 квітня 2021 року. Адміністрація Джо Байдена планує закінчити виведення до 11 вересня. Контроль над усіма військовими об’єктами має перейти силам безпеки і оборони країни.
Введення американських військ до Афганістану стало відповіддю США на атаки терористів «Аль-Каїди» на вежі Всесвітнього торгового центру 11 вересня 2001 року. Теракт став найбільшим в історії, за офіційними даними, загинули 2996 людей осіб, понад шість тисяч постраждали.
Найближчим часом увага США буде більше прикута до Афганістану, ніж до України. Створення афганського формату нині турбує США сильніше, ніж реформування «Нормандського формату» і Мінського процесу. Докладніше про те, як події в Афганістані пов’язані з війною в Донбасі, читайте у статті Олексія Їжака «США виводять війська з Афганістану: чому це важливо для України» у ZN.UA.