"Я дуже його поважаю. Він не з тих, кого я міг би запідозрити у чомусь такому. Зараз нічого не зрозуміло", - сказав заступник голови Центрального банку Росії Сергій Шевцов.
Тим часом, у справі Улюкаєва більшає загадок. Російська пропаганда зранку почала розповсюджувати інформацію, ніби міністра вже роками підозрювали і прослуховували. А до затримання справа дійшла під час провокації, коли він взяв хабар. А потім з'явилася зовсім інша інформація, ніби хабар був виявлений у банківській комірці Улюкаєва.
"Треба бути божевільним, щоб через місяць після ухвалення трансакції погрожувати концернові "Роснефть" і вимагати 2 мільйони доларів хабара від Ігоря Сєчіна, який лишається одним з найбільш впливових в країні людей", - прокоментував колишній віце-прем'єр і міністр економіки, а нині голова союзу російських підприємців Олександр Шохін.
Він пригадав, що місяць тому продаж акцій "Башнефть" компанії Сєчіна публічно схвалив Володимир Путін.
"Мені не вкладається в голові, щоб людина того рівня, міністр з досвідом у політичному житті міг опинитися в такій ситуації", - додав Шохін.
В цей же час, лідер партії "Яблоко" Григорій Явлінський вважає, що арешт лояльного і дуже важливого урядовця Улюкаєва – це "демонстративна акція залякування, перед усім урядовців".
"Всі повинні побачити, що кожної хвилини з абсолютно кожним таке може статися. Це головне послання", - переконаний опозиціонер, додавши, що Улюкаєв був повністю лояльним до Путіна і підтримував всі його дії: війну проти України, анексію Криму, війну в Сирії, репресії в Росії тощо.
Тим часом, оглядачі припускають, що арешт міністра економіки може бути частиною конфлікту між "яструбами", до яких належить Сєчін, і лібералами, які працювали в уряді Єгора Гайдара на початку 90-х і до яких належить і Улюкаєв.
"В справі Улюкаєва зараз дуже багато питань. Потрібне об'єктивне слідство", - стримано прокоментував колишній міністр фінансів Росії Олексій Кудрін, якого вважають ключовою особою в команді лібералів. Арешт Улюкаєва, вірогідно, зменшить шанси для нього повернутися у владні кола. А це, здається, могло статися, якщо пригадати, що Путін поставив Кудріна на чолі економічної ради при президенті Росії і доручив йому сформулювати економічну стратегію до 2018 року.
У свою чергу, видання Bloomberg писало, що справа проти Улюкаєва може стати провісником масштабних чисток в РФ. На думку економіста ING Group Дмитра Польового, найгіршим сценарієм буде, якщо справа проти Улюкаєва виявиться "наступом" яструбів Кремля проти лібералів в уряді, які намагалися збалансувати російський бюджет і мінімізувати наслідки від обвалу цін на нафту.
Тим часом, міністру економіки Росії пред'явили звинувачення в здирстві і отриманні хабара. На даний час слідчі звернулися до суду з клопотанням про обрання щодо обвинуваченого запобіжного заходу.