Навіть жорстокі злочинці отримають менші терміни, але опозиціонер отримав такий вирок за корупцію. Багато хто переконаний, що справа проти нього сфабрикована і політично мотивована. До того ж, вирок йому оголосили на тлі корупційних скандалів у Слідчому комітеті і Федеральній митній службі.
"Все це добре ілюструє, наскільки центрову роль корупція відіграє і наскільки вона служить режиму Володимира Путіна", - пише оглядач Radio Free Europe Radio Liberty Браян Вітмор.
Для тих, хто корисний і лояльний до Кремля, корупція була дозволена і навіть заохочувалася. Численні оглядачі, які стежать за подіями в Росії, задокументували причетність путінської системи до злочинних оборудок, випадків вимагання, шахрайства і отримання "відкатів".
Корупція – це "пряник і батіг", який допомагає російському президенту тримати всіх на повідку. Інсайдерів дуже рідко звинувачують в корупції. Хіба що тоді, коли вони перестають бути корисними чи лояльними. Опозиціонери, такі як Урлашов чи Олексій Навальний, постійно постають перед загрозою бути звинуваченими в корупції, навіть якщо вони не корумповані. Для них "пряників" не існує.
Ця система дуже добре служила Путіну впродовж майже всього періоду його правління. Але схоже, що правила змінились.
"Раптом виявилося, що грошей, які можна вкрасти, стало менше. Раптом коло тих, в кого є "дозвіл" на крадіжки, почало скорочуватися. Несподівано інсайдери також стали цілями для обвинувачень", - йдеться в статті.
На думку оглядача, чим більше чиновників режим викидає зі свого внутрішнього кола, тим більш хитким режим стає. Тим часом, видання Gazeta Wyborcza писала, що доноси знову стали обов'язком в Росії завдяки режиму Путіна. Одне з останніх опитувань показало, що 23% громадян Росії на прохання керівництва шпигували і доносили на колег по роботі. При цьому близько 9% готові писати скарги на інших заради кар'єри.
Нагадаємо, що Путін підписав пакет "антитерористичних" законів Ярової. А перед тим 24 червня Держдума РФ затвердила "антитерористичний пакет" законопроектів, внесених на розгляд російського парламенту Іриною Яровою. Затверджений документ передбачає введення ряду жорстких норм з метою "боротьби з тероризмом".