У Британії державне обвинувачення вимагає довічного ув'язнення для українського аспіранта 3, який зізнався у вбивстві і підготовці терактів мечетей біля Вест-Мідлендса. Захист просить для нього 35-40 років в'язниці.
Прокурор Пітер Райт, пояснюючи позицію звинувачення, заявив, що довічне ув'язнення виправдано, враховуючи тяжкість злочину - вбивство, здійснене для просування расистських, політичних або ідеологічних поглядів. У той же час, звинувачення визнало, що пом'якшувальною обставиною у справі є визнання провини Лапшиним.
Лорд-суддя Суїні відмовився визнавати як обтяжуючу обставину дані про те, що підсудний мав юридичні проблеми з вибухівкою в Україні.
Після цього слово взяв адвокат Річард Аткінс, який погодився, що злочин заслуговує на довічне ув'язнення, однак попросив суддю застосувати менше покарання - 35-40 років.
Очікувалося, що суд оголосить вирок Лапшину о 16 годині за Києвом у п'ятницю. Однак засідання було перервано через евакуацію громадян з приміщення у зв'язку з виявленням підозрілого предмета у будівлі. "Схоже, вирок Лапшина затримується, оскільки Олд Бейлі (неофіційна назва кримінального суду Лондона) евакуйовано", - повідомила у Twitter поліція західного англійського графства Вест-Мідлендс.
Як повідомлялося, 19 липня на офіційному сайті поліції Вест-Мідлендса було оприлюднено інформацію про те, що "двоє українських чоловіків у віці 22 і 25 років, яких заарештували минулої ночі в рамках розслідування вибухів біля мечетей в містах Тіптон і Волсолл, залишаються під арештом".
20 липня суд Вестмінстерського магістрату продовжив затримання двох чоловіків до семи днів для проведення слідчих дій.
В цей же день на сайті поліції Вест-Мідлендса було розміщено інформацію про те, що арешт одного з двох українців, затриманих за підозрою у причетності до вибухів біля мечеті у Британії, пов'язаний із вбивством пенсіонера Саліма у Бірмінгемі.
75-річного Саліма було вбито 29 квітня цього року на шляху додому у Бірмінгемі після вечірньої молитви в мечеті, повідомляло видання Birmigham mail. Йому завдали чотири ножових поранення, після чого він помер за декілька метрів від свого будинку.
Пізніше на сайті поліції Вест-Мідлендса з'явилася інформація, що поліція відпустила одного з підозрюваних українців: "Другого чоловіка було відпущено вчора ввечері без пред'явлення йому звинувачень. В даний момент він проходить у справі як свідок".
У червні в Тіптоне і Волсоллі сталися вибухи біля мечетей, ніхто не постраждав. Розслідуючи вибухи, поліція отримала повідомлення про можливе замінування мечеті у Вулверхемптоні. В самій мечеті нічого не знайшли, але залишки вибухівки виявлено поблизу.
22 липня посольство України у Великобританії підтвердило, що обидва затриманих - громадяни України.
Лапшин - аспірант Національної металургійної академії України у Дніпропетровську - приїхав уквітні поточного року у Великобританії як стажер ІТ компанії Delcam, завдяки перемозі у конкурсі інженерних проектів. !zn
Читайте також:
Великобританія заарештувала українця Павла Лапшина, підозрюваного у тероризмі
Суд Британії звинуватив українського терориста в чотирьох злочини
Заарештованому у Великобританії українцю Павлу Лапшину пред'явили нові звинувачення
Двох вихідців з України затримано у Британії за підозрою у терактах біля мечетей