Українські 3 залишають Забайкалля через клімат, відсутність робочих місць та низькі зарплати.
За даними прес-служби крайового управління Федеральної міграційної служби, останнім часом із Забайкалля поїхали 60 громадян України. Ще багато заявляють про намір залишити регіон. Очікування людей не збігаються з реаліями життя. Їх не влаштовує заробітна плата, яка в середньому становить 15 тисяч рублів (трохи менше 400 доларів - ред). У тих, хто знайшов хоч якусь роботу, немає житла.
На зустрічі з членами регіональної Громадської палати виконуючий обов'язки міністра праці та соціального захисту краю Олександр Пакулов заявив, що уряд не буде оплачувати українським біженцям переїзд в інші регіони, охочі залишити Забайкалля повинні самі заробити на дорогу. Він також зазначив, що кожному, хто залишає пункт тимчасового розміщення біженців (де переселенці можуть перебувати один місяць) буде виплачуватися одноразова допомога у п'ять тисяч рублів (близько 130 доларів).
Перебуваючи в пунктах тимчасового розміщення, біженці щодня отримують по 800 рублів. Як повідомляє "Радіо Свобода", це викликає невдоволення місцевих жителів. Так, старшокласники однієї зі шкіл цікавляться, чому допомога біженцям більша, ніж зарплата їхніх батьків.
За останніми даними, в Забайкальському краї перебувають 726 українських громадян, які переселилися сюди зв'язку з початком бойових дій на сході України. За квотою, встановленою для Забайкальського краю, регіон може прийняти один мільйон 425 осіб. На організацію харчування і проживання біженців з України з бюджету Забайкальського краю було витрачено 8 мільйонів рублів.
Нагадаємо, за даними ООН, територію Криму і Донбасу за останні півроку були змушені залишити принаймні 310 тисяч осіб.
При цьому, за даними ДержНС, близько 40 тисяч жителів Донецької і Луганської областей, які на час проведення антитерористичної операції залишили свої будинки, повернулися на Донбас. !zn