Про це на сторінках La Stampa пише кореспондент Флавія Амабіле. Вона зауважує, що після численних сварок і суперечок українці добилися виділення місця на вокзалі Остіенсе в Римі. Тут в кожні вихідні люди збираються і завантажують фургони різними речами, які призначені солдатам Збройних сил України.
"Вчора був перший день перемир'я, але українці настільки звикли до таких оголошень про припинення вогню, що не надають їм великого значення. На стоянці припарковані 50 фургонів. Окрім інвалідних крісел у них завантажують новенькі ліхтарики, сплетені вручну балаклави, ліки, бинти, ковдри, біноклі, обладнання для шпиталів, продукти харчування, ящики з апельсинами, светри, окуляри та багато іншого", - йдеться в статті.
Фургони з гуманітарною допомогою за добу через Словенію і Угорщину доїжджають до Львова. А тут волонтери визначають, куди що везти: в лікарні, на фронт, родичам солдатів чи сім'ям загиблих.
"Україна в небезпеці, не будьте байдужими" - написано кирилицею на одній з вантажівок. Але цей заклик непотрібен, оскільки ланцюжок солідарності не меншає кожного тижня", - йдеться в статті.
Автор пише, що у зборі гуманітарної допомоги беруть участь і італійці, солідарні з Україною. Фургони з допомогою вирушають з Рима о 12:00 кожної суботи чи неділі.
"В Україні перемир'я, але ніхто в нього по-справжньому не вірить", - йдеться в статті.
Тим часом, стало відомо, що у перший день "перемир'я" під Широкіним загинуло 5 військових. Громадська організація "Оборона Маріуполя" стверджує, що після зриву бойовиками припинення вогню і атаки по позиціях українських силовиків за 15 лютого щонайменше 5 військових загинули, не менше 22 були поранені. Раніше в понеділок повідомлялося, що за день "перемир'я" бойовики 112 раз обстріляли позиції сил АТО.