Про це йдеться у щорічній доповіді Комітету міністрів Ради Європи щодо виконання рішень ЄСПЛ в 2014 році. В документі йдеться, що в цілому за минулий рік кількість справ у процесі розгляду суттєво скоротилася. Всього було закрито 1502 справи, при цьому 1389 нових справ надійшли до Комітету міністрів.
Загальна кількість справ у Міжнародному суді з прав людини зменшилася до 10,9 тисяч, з яких лише 14% - безпрецедентні. При цьому країнами-лідерами за кількістю розглядів у ЄСПЛ стали Італія (2,6 тис. справ), Туреччина (1,5 тис. справ), Україна (1009 справ) і Румунія (639 справ).
Найбільша кількість порушень, які розглядав Комітет міністрів, стосуються порушень з боку правоохоронців. Такі випадки становлять 20%. Ще 14% справ стосуються неналежних умов затримання і 11% порушень стосуються судочинства.
В 2014 році Україна сплатила компенсації лише у 5 випадках. Це обійшлося їй у понад 7,6 мільйонів євро. При цьому суд чекає підтвердження оплати компенсації у 160 справах, щодо яких вже є рішення.
В цей же час, в звіті йдеться, що в середньому Україна виконує рішення суду за 7,4 роки. Для порівняння, Росія виконує рішення за 9,7 років, а Молдова – за 8,3 роки. В цей же час, минулого року ЄСПЛ також почав розглядати два позови України до Росії у зв'язку з подіями в Криму і на сході країни.