"Враховуючи нестабільну ситуацію в багатьох регіонах світу, зростає ризик використання хімічних, біологічних та ядерних матеріалів в якості зброї масового ураження недержавними угрупуваннями, в тому числі - терористами. У зв'язку з цим Україна виступає за те, щоб вжити невідкладні дії з метою зміцнення існуючої міжнародної системи протидії розповсюдженню зброї масового знищення", - заявив на відкритих дебатах в Радбезі ООН заступник глави Міністерства закордонних справ України Сергій Кислиця, передає Укрінформ.
Кислиця підкреслив, що одним із викликів на сьогоднішній день є розбіжності в тлумаченні пунктів резолюції Радбезу ООН від 2004 року, яка закликає держави утримуватися від надання підтримки недержавним суб'єктам, які намагаються розробляти, перевозити, передавати, використовувати ядерну, хімічну або біологічну зброю, особливо в терористичних цілях.
Як повідомлялося, Рада безпеки ООН 12 грудня ухвалила резолюцію про спільну боротьбу з тероризмом. Одним з ініціаторів прийняття резолюції була і Україна. Резолюція стосується зміцнення механізмів взаємної правової допомоги в обробці та збір доказів за тероризму.