Україна ніколи не постачала Північній Кореї ракетні двигуни та інші ракетні технології – Турчинов

Поділитися
Україна ніколи не постачала Північній Кореї ракетні двигуни та інші ракетні технології – Турчинов Турчинов спростовує постачання Україною зброї в КНДР. © Facebook/Александр Турчинов
За його словами, ця інформація спровокована спецслужбами РФ.

Секретар РНБО України Олександр Турчинов заявив, що український оборонний і авіакосмічний комплекси ніколи не постачали зброї і військових технологій в КНДР, а інформація закордонних ЗМІ про це помилкова і, ймовірно, спровокована російськими спецслужбами, інформують у прес-службі секретаря РНБО.

"Ця інформація не має під собою ніяких підстав, є провокаційною за своїм змістом, і, швидше за все, спровокована російськими спецслужбами для прикриття власних злочинів", - сказав Турчинов. Він підкреслив, що Україна вважає чинний режим Північної Кореї "тоталітарним, небезпечним і непередбачуваним, і підтримує всі санкції проти цієї країни так само, як і санкції проти РФ, режим якої все більше стає схожим на північнокорейський".

"Україна ніколи не постачала ракетні двигуни і будь-ракетні технології в Північну Корею. Вважаємо, що ця антиукраїнська кампанія спровокована російськими спецслужбами для прикриття своєї участі в північнокорейських ядерних і ракетних програмах", - підкреслив секретар РНБО України.

Нагадаємо, раніше на сайті американської газети The New York Times була опублікована стаття під заголовком "КНДР могла добитися успіху у випробуванні ракет завдяки двигунам з України". В цьому матеріалі, з посиланням на дослідження спеціаліста з ракетних питань Майкла Эллемана йдеться про те, що останні успіхи КНДР випробування міжконтинентальної балістичної ракети "стали можливі завдяки покупці потужних ракетних двигунів на чорному ринку, ймовірно, з українського заводу, що має історичні зв'язки з російською ракетною програмою". Дослідження розкриває загадку, як КНДР змогла так швидко і несподівано домогтися успіху після низки ракетних аварій, викликаних американськими операціями саботажу і кібератак проти систем запуску. Після тих аварій Пхеньян змінив розрахунки і постачальників в останні два роки, пише видання. Видання нагадує, що президент США Дональд Трамп звертав увагу тільки на Китай як на головного партнера КНДР, який міг надати необхідну технічну підтримку. Він ніколи не звинувачував Україну або Росію, хоча Держсекретар Рекс Тіллерсон говорив про економічну підтримку з боку Москви і Пекіна, яка дозволила Пхеньяну побудувати ракети.

Також ми писали, що Сполучені Штати прискорили установку системи протиракетної оборони в Південній Кореї на тлі зростаючої напруги на Корейському півострові. Американська система ПРО повинна бути повністю готова вже до кінця 2017 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі