Україна не стане останньою главою у війні Путіна - Die Welt

Поділитися
Україна не стане останньою главою у війні Путіна - Die Welt Україна стала для Путіна тестовою лабораторією © kremlin.ru
Україна стала тестовою лабораторією Путіна, однак на ній він може не зупинитися.

Успіх у війні в Україні може спонукати російського президента Володимира Путіна продовжувати далі, але без перетину "критичного порогу", пише німецьке видання Die Welt.

Два роки тому російські військові розробили концепцію "нелінійної війни". Путін використовує таємні операції, контролює військових і пропаганду. А Україна є тестовою лабораторією.

"Чого ж хоче Путін? Звичайно не третьої світової війни, як деякі припускають. Він хоче уникнути її і тому відмовляється від військових інструментів. Ідея не нова: асиметричні війни старше, ніж людська пам'ять", - йдеться в статті.

Поняття "маленька війна" пішло з часів наполеонівських воєн. Терор завжди був знаряддям слабких проти сильних. Зараз "маленька війна" з'явилася в новому форматі на тлі винаходу ядерної зброї.

Ядерні наддержави стали думати над тим, як уникнути війни, або ж можливого загострення конфронтації. Це в свою чергу призвело до створення Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Після чого з'явилися "проксі-війни" були в усьому світі: від В'єтнаму до Нікарагуа, зазначає видання.

Президент Росії Володимир Путін розпочав в Україні гібридну тактичну військову гру і перетворив її на стратегічну систему. "Апетит приходить під час їжі", а успіх може спонукати Путіна продовжувати далі, але без перетину "критичного порогу".

У нього може навіть виникнути спокуса перевірити, за ким останнє слово, пише видання.

Як відзначає видання, в 21-м столітті логіка і практика війни змінилися: вона стала без початку і без кінця. "Насильство залишається її частиною, спираючись на політичну, економічну, інформаційну технології та інші невійськові засоби", - йдеться в статті.

Таким чином, військова інтервенція набула маскування. Для цих цілей використовується протестний потенціал населення.

Кремль використовує російський націоналізм, намагаючись своєю ідеологією компенсувати реальний стан економіки в країні. "Система Путіна, раніше вибудувана на добробуті суспільства, тепер потребує образ ворога, яким виступає Захід. Тому ступінь напруги в конфлікті - це частина нового рівняння. У цьому сенсі Україна - це не початок, і кінець", - резюмує автор.

Читайте також: Військові інтриги Путіна втілюють в життя страхи Росії – Frankfurter Allgemeine

Сусіди Росії, які ніколи не хотіли стати членами НАТО, тепер прагнуть приєднатися до оборонного союзу, писало видання Frankfurter Allgemeine.

Російський опозиціонер і шахіст Гаррі Каспаров теж нещодавно заявив, що Путін створив "культуру смерті і страху", щоб утриматися при владі. Каспаров нагадує, як в 2012 році, коли російським президентом знову став Володимир Путін, він зрозумів, що це кінець всіх надій на зміну режиму мирним способом.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі