Україна, Литва, Латвія і Польща підтримали Грузію перед десятою річницею нападу Росії

Поділитися
Україна, Литва, Латвія і Польща підтримали Грузію перед десятою річницею нападу Росії Україна і три країни НАТО підтримали суверенітет Грузії перед річницею російської агресії
Через десять років після військової агресії Росії проти Грузії, Москва досі не виконала свої зобов'язання перед Тбілісі.

Міністерства закордонних справ України, Литви, Латвії та Польщі оприлюднили спільну заяву з підтримкою територіальної цілісності Грузії напередодні десятої річниці російської агресії проти Тбілісі в результаті чого були окуповані Абхазія і Цхінвальський регіон, який ще називають "Південною Осетією".

"Ми, представники України, Латвії, Литви і Польщі, приїхали в Грузію в пам'ять про 10-у річницю російської військової агресії проти Грузії і підтвердили нашу незмінну підтримку суверенітету, незалежності і територіальної цілісності Грузії в її міжнародно визнаних кордонах. Десять років тому керівники наших країн їздили в Грузію, європейську державу, суверенітет якого жорстоко порушувався Росією", - йдеться в спільній заяві, яку поширили МЗС країн.

Дипломати зазначили, що всі держави, включаючи Грузію, мають право вільно визначати свою зовнішню політику та вступати в спілки.

"Десять років тому, на шляху до Грузії, наші лідери зупинилися в Криму, Україна. Сьогодні повторення цього маршруту було неможливо через незаконну анексію Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Росією", - додали у заяві.

Наголошується, що через десять років після військової агресії Росії проти Грузії, Москва досі не виконала свої зобов'язання перед Тбілісі, як це було узгоджено у відповідності з Угодою про припинення вогню від 12 серпня 2008 року.

"Грузинські регіони Абхазії і Цхінвалі/Південна Осетія, як і раніше де-факто окуповані Росією, і повзуча анексія цих регіонів триває", - наголошують дипломати.

Країни знову закликали Россиию виконати свої зобов'язання за угодою про припинення вогню.

Російські війська вторглися в Грузію 8 серпня 2008 року. Кремль виправдовував свої дії агресією урядових військ проти маріонеткового уряду так званої "Республіки Південна Осетія". Кремль відправив до Грузії танкові бригади, російська авіація бомбила грузинські міста, об'єкти цивільної і військової інфраструктури. Військові дії вийшли за межі Цхінвальського регіону, охопили Абхазію й інші райони Грузії. Окупація супроводжувався етнічними чистками грузинського населення в Південній Осетії, яке складало біля третини населення регіону.

12 серпня за посередництва міжнародних організацій та США Грузія й Росія підписали угоду про припинення вогню. Росія зобов'язалася вивести війська з території Грузії до 1 жовтня 2008 року. Проте російські війська продовжили просування вглиб грузинської території, а 26 серпня Кремль визнав "незалежність" Абхазії та Південної Осетії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі