У Клімкіна нагадали HA про необхідність вивести війська з Абхазії та Південної Осетії

Поділитися
У Клімкіна нагадали HA про необхідність вивести війська з Абхазії та Південної Осетії Росіяни зобов'язалися вивести війська з грузинської території до 1 жовтня 2008 року, але замість цього визнали "незалежність" окупованих Абхазії та Південної Осетії © http://topwar.ru/
Україна на відміну від Росії поважає територіальну цілісність і державний суверенітет Грузії.

Міністерство закордонних справ України закликає Росію вивести окупаційний контингент з території Грузії, вжити заходів щодо демілітаризації окупованих Абхазії та Південної Осетії, а також забезпечити доступ міжнародних спостерігачів до цих районів.

"Закликаємо Російську Федерацію виконати свої зобов'язання за Угодою про припинення вогню від 12 серпня 2008 року, вивести військові підрозділи з окупованих територій Грузії (Абхазія і Цхінвальський регіон) та здійснити інші заходи щодо демілітаризації і деокупації цих територій", - йдеться в заяві МЗС, поширеній увечері понеділка, 6 серпня, напередодні 10-ї річниці початку збройної агресії РФ проти Грузії.

У МЗС нагадали, що саме Росія як держава-окупант несе повну відповідальність за складну гуманітарну ситуацію на окупованих територіях і повинна негайно забезпечити безперешкодний доступ до них міжнародних гуманітарних та правозахисних організацій.

Україна також звернулася до посередників Женевських міжнародних дискусій - ЄС, ОБСЄ, ООН та США й усієї міжнародної спільноти із закликом докласти зусиль для врегулювання російсько-грузинського конфлікту.

У МЗС підкреслили, що Україна поважає територіальну цілісність і державний суверенітет Грузії в її міжнародно визнаних кордонах, а також підтвердили прихильність Києва стратегічному партнерству з Тбілісі.

Російські війська вторглися в Грузію 8 серпня 2008 року. Кремль виправдовував свої дії агресією урядових військ проти маріонеткового уряду так званої "Республіки Південна Осетія". Кремль відправив до Грузії танкові бригади, російська авіація бомбила грузинські міста, об'єкти цивільної і військової інфраструктури. Військові дії вийшли за межі Цхінвальського регіону, охопили Абхазію й інші райони Грузії. Окупація супроводжувався етнічними чистками грузинського населення в Південній Осетії, яке складало біля третини населення регіону.

12 серпня за посередництва міжнародних організацій та США Грузія й Росія підписали угоду про припинення вогню. Росія зобов'язалася вивести війська з території Грузії до 1 жовтня 2008 року. Проте російські війська продовжили просування вглиб грузинської території, а 26 серпня Кремль визнав "незалежність" Абхазії та Південної Осетії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі