Українці отримали рекордну кількість польських паспортів у 2022 році

Поділитися
Українці отримали рекордну кількість польських паспортів у 2022 році © ZN.UA
В країні спростили правила надання громадянства іноземцям.

Через військове вторгнення РФ деякі українці були змушені виїхати за кордон. Зокрема, багато наших громадян виїхали до Польщі. Минулого року багато іноземців отримали польське громадянство, а понад половину з них становили громадяни України. Про це повідомляє «24 канал».

Так, у 2022 році громадянство Польщі отримати близько 10 000 осіб. Серед них:

  • 5 200 громадян України;
  • 2 985 громадян Білорусі;
  • 405 громадян РФ.

«Ця тенденція посилюватиметься з огляду на масштаби української еміграції в Польщі», – пояснив президент Союзу українців у Польщі Мирослав Скорка.

За приблизними оцінками, у Польщі проживають близько 3 мільйонів громадян України, половина з них приїхали в цю країну до повномасштабної агресії Росії..

Спід зазначити, що Польща пом'якшила правила надання громадянства іноземцям. Країна не вимагає від іноземців іспиту з історії чи політичної системи Польщі. Обов'язковою умовою залишається знання польської мови на рівні B1.

Також в країні останніми роками масово видають Карти поляка. Їхні власники можуть отримати громадянство через рік, особи зі статусом біженця — через два роки. Інші категорії іноземців повинні підтвердити тривале легальне проживання в Польщі, володіти польською мовою, мати джерело доходу та право на проживання. Лише через три роки громадянство може отримати чоловік чи дружина громадянина Польщі.

Раніше ми писали, чи можуть біженці з України подати документи у Польщі на карту побиту.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі