Україна не зможе стати членом ЄС, доки на її території знаходяться війська РФ — заступник голови Єврокомісії  

Поділитися
Однією з умов є припинення війни та виведення російських військ.

Україна не зможе стати членом ЄС, доки на її території знаходяться війська РФ. Однією з умов вступу України в Євросоюз є припинення війни та виведення російських військ з української території. Про це заявив заступник голови Єврокомісії Франс Тіммерманс в інтерв'ю DW.

«Ні, це неможливо. Але вся ідея в тому, щоб Україна вийшла з цього конфлікту переможницею, суверенною, незалежною, вільною і мала змогу сама зробити цей вибір. І я думаю, що Україна бореться за те, щоб це сталося. ЄС повинен підтримати Україну у досягненні цієї мети», - саме так Тіммерманс відповів на запитання про те, чи може Україна стати членом ЄС, якщо на українській території будуть російські військові.

Потенційний вступ України в ЄС Франс Тіммерманс порівняв за рівнем впливу із найбільшим разовим розширенням блоку у 2004 році. На його думку, це справді змінить характер ЄС.

«Щоб довести, що це не просто розмови, нам необхідно показати у прямому ефірі, що саме ми можемо зробити, щоб наблизити Україну до ЄС», - зазначив Тіммерманс.

«Ми повинні відповісти на це, сказавши Україні: добре, зараз ви прийняли цей закон, найближчими роками ми допоможемо вам реалізувати його, і ми надаємо вам підтримку, щоб його впровадження було успішним. Цей процес підготовки до вступу буде надзвичайно важливим, але ми маємо розпочати його негайно», - прокоментував заступник голови Єврокомісії перші кроки Києва щодо виконання критеріїв вступу.

Тіммерманс також наголосив на потенційній ролі України у реалізації стратегії енергетичного переходу в ЄС.  

«Нам потрібно зробити Україну частиною майбутньої водневої економіки ЄС. Україна ідеально підходить для того, щоб стати великим виробником зеленого водню та біометану для товарів, які будуть потрібні для чистої економіки Європи в майбутньому», - пояснив він.

Коли Україна набула офіційного статусу кандидата на вступ в ЄС, Єврокомісія повідомила, що для прийняття Києва необхідне виконання Копенгагенських критеріїв — умов вступу до ЄС, прийнятих у 1993 році. Серед них, зокрема, наявність стабільних державних інститутів, ринкова економіка, а також здатність ефективно виконувати зобов'язання члена ЄС.

Крім того, Єврокомісія сформулювала сім умов, які Україна має виконати на шляху вступу в ЄС. Зокрема, йдеться про судові реформи, боротьбу з корупцією, деолігархізацію, а також політику щодо національних меншин.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі