Україна намагається не втручатися у скандал з Хантером Байденом на фоні виборів президента США — Newsweek

Поділитися
Україна намагається не втручатися у скандал з Хантером Байденом на фоні виборів президента США — Newsweek
Україна стала епіцентром скандалу між двома кандидатами в президенти США.

Україна прагне дистанціюватися від участі у черговому американському внутрішньополітичному скандалі напередодні виборів президента США, де обидва кандидати звинувачуюють один одного в порушенні закону та суперечливій політиці, яка стосується східноєвропейської країни, пише Newsweek.

"Україна залишається суворо відданою політиці невтручання у внутрішні справи інших країн. Крім того, наша зовнішня політика не синхронізується з виборчими циклами в інших країнах, в тому числі із США", - заявили в МЗС України.

Коментарі з’являються після того, коли Україна опинилася в центрі низки заголовків, які мало пов’язані з двосторонніми відносинами із США, на які країна прагне опиратися для протидії російській агресії, натомість Україна стала епіцентром скандалу між двома кандидатами в президенти США.

Нещодавно видання The New York Post опублікувало інформацію про частину електронних листів, які мають на меті показати, як Хантер Байден, син колишнього віце-президента і нинішнього кандидата в президенти США від Демократичної партії Джо Байдена, нібито намагався скористатися впливом свого батька, коли був членом ради директорів української енергетичної компанії Burisma.

В електронному листі співробітник Burisma Вадим Пожарський дякує Хантеру Байдену за те, що він запросив його до Вашингтона і дав можливість зустрітися з Джо Байденом. Тоді як Джо Байден запевняє, що жодної зустрічі не було.

Компрометуючу інформацію надав особистий адвокат президента США Дональда Трампа, колишній мер Нью-Йорка Руді Джуліані, який стверджував, що отримав електронні листи Хантера Байдена із ноутбука, залишеного в ремонтній майстерні в штаті Делавер.

Посилаючись на анонімні джерела, журнал TIME повідомив у середу, що вміст комп’ютера сина Джо Байдена «циркулював» в Україні ще минулого року, коли Джуліані, як повідомляється, активно намагався знайти суперечливу інформацію про головного опонента Трампа.

На завершальних передвиборчих дебатах з Трампом Байден заявив про те, що нічого «неетичного» стосовно бізнесу його сина в Україні не було. Він заперечив звинувачення Трампа, сказавши, що саме президенту було що приховувати, коли справа стосувалася України.

Зв'язок Джуліані з Україною став центром чергового політичного скандалу минулого року, який ледь не призвів до імпічменту Трампа.

Трамп підштовхував Україну до розслідування стосунків сім'ї Байденів з компанією Burisma та тверджень про те, що попередня українська влада втручалася у вибори в США 2016 року, підтримуючи опонента Трампа - колишнього державного секретаря Хілларі Клінтон, яка працювала разом із Джо Байденом за часів президентства Барака Обами.

Трамп, якого Байден та інші демократи звинувачують у змові з Росією, яка намагається вплинути на вибори президента США 2020 року, заперечує будь-які протиправні дії, пов'язані з Москвою чи Києвом.

"Майбутні вибори в США важливі перш за все для американського народу, який обиратиме свого лідера. Ми високо цінуємо двосторонню підтримку України з боку США і сподіваємось, що вона лише посилиться", - заявило МЗС України.

Враховуючи те, що війна все ще триває у Донбасі, Україна потребуватиме ще більшої підтримки з боку США та нового американського президента.

"Незалежно від результатів майбутніх виборів, ми сподіваємось на подальше зміцнення наших зв'язків та розширення взаємовигідного співробітництва із США на основі спільних політичних цінностей, наших подібних поглядів на руйнівну роль, яку Росія відіграє в сучасному світі, ми розраховуємо на цінну допомогу наших американських партнерів", - повідомили в МЗС України.

І Київ, і Вашингтон звинувачують Москву в провокуванні конфлікту в Україні, Росію звинувачують у безпосередній підтримці східних повстанців.

Конфлікт вибухнув на тлі широкомасштабних політичних заворушень у 2014 році, коли масове повстання скинуло уряд, який мав «дружні стосунки» з Кремлем. Російські війська були направлені для охорони військових об'єктів на Кримському півострові, який в кінцевому підсумку був анексований.

Адміністрація Обами надала Україні широку допомогу в галузі безпеки, включаючи різну військову техніку після розгортання конфлікту, але саме за Трампа США почали надавати допомогу Україні «ще активніше». Президент США Дональд Трамп використав це, щоб продемонструвати свою підтримку України у конфронтації з Росією, таким чином заперечивши свою «змову» з Москвою.

"Поки Обама продавав подушки та простирадла, я забезпечував Україну зброєю. Ніхто не був жорсткішим у ставленні до Росії, ніж я", - сказав Дональд Трамп під час дебатів у четвер.

Незалежно від того, переможе Трамп чи Байден, Україна розраховує на продовження та розширення підтримки з боку США.

"Ми цінуємо підтримку, яку США надають Україні, і розглядаємо її як вирішальний елемент міжнародних зусиль для протидії російській агресії. Це також є важливою демонстрацією трансатлантичної єдності на підтримку України. Кожен практичний крок у політичному чи економічному вимірі наших двосторонніх відносин, який зміцнює можливості України протистояти агресії Росії, справді рятує тисячі життів", - заявили в МЗС України.

Нещодавно подібні слова використовувала і полковник ВПС США Бріттані Стюарт, яка виконує обов'язки аташе Пентагону з питань оборони в Києві. У відеозверненні, яке було записано 14 жовтня з нагоди святкування національного Дня захисника України, вона високо оцінила українців, які "продовжують докладати зусиль для захисту євроатлантичного курсу України та її кордонів на тлі російської агресії". Такі слова неабияк розлютили Москву.

Міністерство оборони Росії заявило, що повідомлення Стюарт "базується на неправдивих твердженнях, має провокаційний характер і штовхає українську сторону до насильницького вирішення внутрішнього конфлікту в Донбасі".

Але Україна запевняє, що має власний план вирішення конфлікту.

"У нас є чітке бачення, як досягти миру - виведення всіх російських військ, деокупація з подальшою реінтеграцією Донбасу та Криму. Протягом останнього року Україна продемонструвала свій конструктивний підхід до пошуку мирного вирішення російсько-українського збройного конфлікту", - заявило МЗС України.

Київ запевняє, що саме Москва продовжує насильство, намагаючись приховати свою роль у конфлікті.

"На жаль, ми все ще не бачимо такого ж рівня конструктивності з боку Російської Федерації. Для нас зрозуміло одне - поки Москва заперечує свою реальну роль в конфлікті, перспективи мирного врегулювання залишатимуться невизначеними. Усі спроби Кремля дистанціюватися від своєї ролі в конфлікті виглядають неправдоподібно", - кажуть в МЗС України.

В одному з інтерв’ю Байден назвав Росію "найбільшою загрозою для безпеки Америки та американських союзників".

У той час як Росію в черговий раз звинуватили у спробі вплинути на американські вибори, прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков заперечив будь-яку причетність або інтерес Росії до цього питання.

Конфлікт в Україні призвів до погіршення зв'язків між Москвою та Заходом, де члени військового альянсу НАТО під керівництвом США підсилили оборону Східної Європи. Росія також зміцнила свої кордони, обороняючись від «зовнішніх змов щодо революцій», які намагаються демонтувати колишню радянську сферу впливу.

Президент Росії Володимир Путін висловив попередження тим, хто прагне зменшити вплив його країни на світовій арені.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі