Угорські міністри уникнули зустрічі з сенаторами США, які приїхали до Будапешту через спротив розширенню НАТО

Поділитися
Угорські міністри уникнули зустрічі з сенаторами США, які приїхали до Будапешту через спротив розширенню НАТО © EPA-EFE/Matias Martin Campaya
Після цього американські законодавці приготували резолюцію, яка засуджує відступ від демократії в Угорщині

18 лютого двопартійна делегація американських сенаторів здійснила офіційний візит до столиці Угорщини й закликала уряд Віктора Орбана негайно схвалити заявку Швеції на вступ до НАТО. Проте всі члени уряду уникнули пропозиції зустрітися з сенаторами. Угорщина залишається єдиною з 31 члена Альянсу, яка не ратифікувала заявку. На угорський уряд чиниться дедалі більший тиск, який змушує його діяти після того, як він зволікав з цим кроком понад 18 місяців.

Сенаторка-демократ Джин Шахін висловила «розчарування» тим, що жоден член угорського уряду не прийняв запрошення зустрітися з делегацією, але вона «сподівається і оптимістично налаштована» на те, що вступ Швеції до НАТО буде поданий на ратифікацію 26 лютого, коли угорські законодавці знову зберуться на сесію, повідомляє The Washington Post.

Сенатори, серед яких також були республіканець Том Тілліс й демократ Кріс Мерфі, оголосили, що подадуть до Конгресу спільну резолюцію, в якій засуджується відступ від демократії в Угорщині й міститься заклик до уряду прем'єр-міністра Віктора Орбана зняти свій блок проти трансатлантичної інтеграції Швеції.

У резолюції сенаторів критикуються дедалі тепліші відносини Орбана з Росією і Китаєм і зазначається, що, хоча Угорщина відкрила свої двері для українських біженців, які рятуються від московського вторгнення, вона також «чинить опір і послаблює санкції Європейського Союзу щодо Російської Федерації».

Нагадаємо, незважаючи на запевнення Орбана про якнайшвидше схвалення заявки Швеції, депутати його правлячої партії «Фідес» бойкотували засідання парламенту, на якому мало розглядатись це питання. Нещодавно прем’єр Орбан дав ще одну обіцянку – розглянути заявку Швеції на вступ до НАТО 26 лютого, коли парламент країни знову збереться.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі