Однак вчора Путіна в Будапешті прийняли дуже скромно, а головною подією візиту стала коротка спільна прес-конференція лідерів двох країн. Про це сьогодні пише New York Times, зауважуючи, що холодний прийом російського президента демонструє, що угорська сторона втратила інтерес до зміцнення відносин з Росією.
Москва переживає серйозні проблеми через військову агресію проти України і економічні проблеми, які виникли через санкції і обвал цін на нафту. Тож Орбан, схоже, змінив свої пріоритети і показав російському президенту своє бажання відновити відносини із Заходом. Візит Путіна в Будапешт не виглядав, як важлива подія, а навпаки – зустріч була "бляклою і епізодичною".
"Я думаю, угорський уряд не дарма не хотів дуже рекламувати цю зустріч в даний момент. Орбан, хоч і пізно, але усвідомив, що вести справи з Росією до кризи в Україні було нормально, але з того часу все змінилося", - прокоментував директор дослідної організації Political Capital Institute Петер Креко.
В статті йдеться, що Путін приїхав у столицю Угорщини у вівторок у супроводі міністрів і керівників російських енергетичних компаній. Але після гучного прибуття він став непомітним для громадськості.
"Єдиним великим громадським заходом стала участь Путіна у вечірній прес-конференції з Орбаном", - пише оглядач.
Президент Росії говорив здебільшого про двосторонні угоди з Угорщиною. І лише раз згадав про Україну, заявивши, що США нібито "вже постачають зброю" українським солдатам. Орбан теж не згадував про свої ідеї про відмову від демократії. Натомість він похвалив переговори в Мінську і побажав, щоб відносини між Росією і ЄС відновилися.
Експерти кажуть, що візит Путіна був демонстративним. Він хотів показати Брюсселю, що серед країн ЄС ще є ті, хто готовий його приймати, попри санкції і дипломатичну ізоляцію.
"Путін вимагав організувати візит. Орбан обурився, але не міг відмовити", - прокоментував історик і колишній радник угорського уряду Золтан Біро.
Австрійське видання Die Presse з посиланням на власні джерела повідомляла, що Путін змусив Орбана прийняти його в Будапешті, шантажуючи газом. Видання Rzrczpospolita пише, що візит президента Володимира Путіна в Угорщину був демонстративним і мав на меті показати Брюсселю, що Росія не ізольована політично в Європі. Повідомлялося, що Росія і Угорщина домовилися про принципи, на яких буде діяти в 2015 році контракт на поставку газу. Зокрема, Росія відмовиться від принципу "бери або плати" і розширить можливості для використання підземних сховищ Угорщини.