Про це на сторінках New York Times пише старший науковий співробітник програми "Україна в Європі" при Atlantic Council Адріан Каратнікі. В цей же час, в мінських угодах є й пункти, які дозволяють Росії в будь-який момент відновити війну за всю Україну.
По-перше договір покладає на українську сторону величезний тягар – соціальні виплати мешканцям Донбасу і відбудова зруйнованого війною регіону. Крім того, в ньому вказано, що бойовики матимуть право створювати свої так звані "народні міліції". А це значить, що замість виведення російського тяжкого озброєння з Донбасу, воно потрапить в руки переформатований в ці "міліції" бойовиків.
Також угода створює всередині України потужну "п'яту колону", оскільки ватажки бойовиків Донбасу отримають право мати своїх представників у парламенті України. На думку експерта, Путін поїхав на переговори в Мінськ, щоб заштовхати всередину України заморожений конфлікт, яким він сам керує.
Але все ж для України і Заходу є шанс використати цей документ на свою користь. Автор радить Євросоюзу і США зберегти санкції проти Росії і водночас наполягати на виведенні російського арсеналу з регіону. Якщо ж Москва цього не зробить, Захід повинен модернізувати українську армію, озброїти і навчити її. На думку Каратнікі, можливо доведеться це зробити таємно.
Крім того, Захід повинен допомогти Україні відновити свою економіку і провести конференцію зі збору пожертв на відбудову Донбасу, при цьому добитися, щоб Росія взяла на себе частину витрат.
Крім того, ЄС і США повинні добитися, щоб зміни до конституції, на яких наполягав Путін в Мінську, не заважали можливості України інтегруватися в ЄС.
"В цей же час, Україна могла б надати Донбасу децентралізовані повноваження, які дали б йому статус зони вільної торгівлі з Євразійським союзом", - пропонує експерт.
Напередодні Порошенко закликав Ангелу Меркель, Володимира Путіна і Франсуа Олланда "не робити вигляд, що те, що відбувається в Дебальцеве, відповідає мінським домовленостями". Крім того, він попросив Євросоюз ввести миротворчий контингет в Донбас, щоб зупинити кровопролиття. Сьогодні в ЄС натякнули Україні, щоб не чекала миротворців і виконувала мінські угоди.