Про це повідомляє Gazeta Wyborcza, додаючи, що сьогодні Барньє на прес-конференції оголосив про принципи, на яких буде будувати переговори з Великою Британією щодо Brexit.
Перед усім, він наголосив, що буде працювати над збереженням єдності 27 країн-учасниць. По-друге, на його думку, повинна бути збережена рівновага між правами і обов'язками. І саме тому у британців не може бути таких же прав, як і в країн-учасниць, оскільки країни поза ЄС не мають таких зобов'язань перед організацією. Також Барньє не збирається вести жодних переговорів до тих пір, поки Лондон не запустить процес виходу, згідно зі статтею 50 "Лісабонського договору". Також він буде наполягати на тому, що три стовпи спільного ринку: вільне пересування капіталів, працівників і послуг – не роздільні.
Таким чином, він відкинув улюблену метафору прихильників Brexit у Великій Британії про те, що їхня країна може "мати шматок пирога і з'їсти його", тобто зберегти доступ до вільного ринку, але при цьому відмовитися від вільного пересування людей.
Раніше Financial Times писало, що Британія може погодитися платити ЄС за доступ до єдиного ринку. Про це в Палаті громад британського парламенту сказав міністр з питань Brexit Девід Девіс.
Нещодавно стало відомо, що британській давній союзник Швеція виступила на боці ЄС у питанні Brexit, відмовившись вимагати від Брюсселя поблажок для Лондона. Відповідна заяви міністра з питань ЄС і торгівлі Швеції Анн Лінде вказують на те, що колишні британські союзники швидше віддадуть перевагу тіснішим зв'язкам з організацією, ніж поставлять її під загрозу, вимагаючи м'якого Brexit.
Раніше прем'єр-міністр Тереза Мей запевнила: Британія не буде починати переговори з Brexit у цьому році. Раніше британський міністр Ліам Фокс, який відповідає в новому уряді за переговори з ЄС по торгових угодах, назвав приблизну дату Brexit – 1 січня 2019 року.