Як повідомляє Reuters, заяви міністра з питань ЄС і торгівлі Швеції Анн Лінде вказують на те, що колишні британські союзники швидше віддадуть перевагу тіснішим зв'язкам з організацією, ніж поставлять її під загрозу, вимагаючи м'якого Brexit.
"Для нас якомога тісніші відносини з Великою Британією бажані. Але значно важливіше, щоб ЄС функціонував якомога краще і ефективніше", - сказала Лінде.
"Якщо Британія буде просити дозволити їй відмовитися від вільного пересування людей, не буде платити внески в бюджет ЄС і не визнаватиме суди союзу, вести переговори стане неможливо. Ми не збираємося виходити з ряду 27 країн ЄС і говорити, що нібито це хороша ідея", - додала вона.
Нагадаємо, що прихильники так званого Brexit перемогли у Великобританії за результатами референдуму про збереження членства країни в Євросоюзі. Так, за вихід з ЄС проголосували 51,9, тоді як за збереження членства – 48,1%. При цьому Шотландія, Північна Ірландія і Гібралтар проголосували за те, щоб залишатися в ЄС.
Прем'єр-міністр Тереза Мей запевнила: Британія не буде починати переговори з Brexit у цьому році. Раніше британський міністр Ліам Фокс, який відповідає в новому уряді за переговори з ЄС по торгових угодах, назвав приблизну дату Brexit – 1 січня 2019 року.
Раніше посол Джудіт Гоф запевнила, що Велика Британія не змінить своєї підтримки України через Brexit. Зокрема вона нагадала, що один з перших закордонних візитів нового глави британського МЗС Бориса Джонсона "був дуже чітким у вираженні підтримки Сполученого Королівства Україні та за продовження нашої підтримки України".