У Брюсселі підготовлений документ, в якому пропонується обговорити шляхи нормалізації відносин з Росією, повідомляє видання The Wall Street Journal.
Документ, який ще не був відправлений державам-членам, був підготовлений органом зовнішньої політики ЄС напередодні зустрічі міністрів закордонних справ у Брюсселі в понеділок, 19 січня.
У тексті говориться, що Європейський Союз міг би значно пом'якшити санкції і відновити переговори з Росією, якщо президент Росії Володимир Путін зробить кроки до врегулювання кризи в Східній Україні.
ЄС заявляє в документі, що не може повернутися у звичне русло відносин з Москвою. Зміни у відносинах будуть залежати від повної реалізації Москвою плану з мирного врегулювання конфлікту в Східній Україні.
Видання підкреслює, що цей документ покликаний лише для створення тем для обговорення, але це перша серйозна спроба чиновників ЄС переглянути ситуацію з напруженістю у відносинах.
В тексті не йд мова про негайне прийняття якого-небудь рішення на зустрічі 19 січня.
В документі сказано, що в питанні контролю РФ над Кримом "не очікується ніяких змін в короткостроковій перспективі". У зв'язку з чим ЄС "повинен бути готовий пом'якшити свою позицію", як тільки Росія реалізує мінські домовленості.
Разом із тим, у документі нічого не говориться про посилення санкцій у разі, якщо ситуація в Східній Україні не змінитися. У тексті також йдеться, що може бути розширено співпрацю з Росією в трьох сферах: зовнішня політика, торгівля та галузеве співробітництво.
Йдеться також про співпрацю з Москвою у боротьбі проти "Ісламської держави" в Сирії та Іраку, координації політики у Лівії, Ірані.
Крім того, в документі сказано, що якщо Росія не перешкоджатиме реалізації торговельної угоди між Україною та ЄС, Євросоюз міг би розглянути встановлення офіційних відносин між ЄС і Євразійського економічного союзу.
Раніше в Європейському парламенті погодили можливість посилення санкцій проти Росії.
13 січня, президент Європейської Ради Дональд Туск заявив, що ЄС визначить свої подальші кроки стосовно України і Росії в березні 2015 року. Туск нагадав, що глави держав і урядів ЄС домовилися на своєму саміті в грудні 2014 року не змінювати курс союзу в тому, що стосується відносин з Росією та Україною.