У Єревані в середу з ранку, 25 квітня, поновилися акції протесту проти чинної влади. Лідер опозиційного руху, депутат вірменського парламенту Нікол Пашинян закликав прихильників продовжувати демонстрації. Сьогодні протестувальники знову почали перекривати головні дороги міста, до акцій долучилися студенти.
У середу мали відбутися переговори Пашиняна та в.о. прем'єр-міністра Карена Карапетяна, однак їх скасували.
Карапетян заявив про те, що Пашинян в односторонньому порядку висунув нові вимоги, зокрема, щодо формату, порядку і методу освітлення зустрічі.
"З його боку запропоновано перелік з нашого боку осіб, а також заявлено, що переговори вестимуться виключно за його порядком. Це не переговори", - сказав в.о. прем'єра Вірменії.
У свою чергу лідер опозиції стверджує, що у Республіканській партії Вірменії (РПВ) "хочуть використати відставку Сержа Саргсяна для збереження влади".
"Сьогодні я запропонував в.о. прем'єр-міністра, спікеру парламенту та голові парламентської фракції РПВ, щоб переговори відбулися у форматі 3+3. Я запропонував, щоб переговори пройшли в присутності журналістів, зазначив, що діалог вестиметься навколо наших чотирьох вимог", - сказав Пашинян.
Він також нагадав, що поки було виконано одну вимогу – відставка Саргсяна, передає видання News.am.
Тим часом президент Вірменії Армен Саркісян починає консультації з парламентськими і непарламентськими політичними силами для обговорення ситуації та пошуку шляхів виходу.
"Громадянський рух, до якого залучена, в основному, молодь, відкриває нові можливості для оздоровлення політичного життя Вірменії і поглиблення демократії. Він підвищить авторитет вірменського народу та Вірменії в світі, якщо ми зможемо знайти правильні і збалансовані рішення", - цитують Саркісяна у прес-службі президента.
З 31 березня в Єревані проходять масові протести проти прем'єр-міністра Сержа Саргсяна, який займав пост президента країни з 2008 по 2018 роки. Вірменія змінила конституцію в 2015 році і стала парламентсько-президентською республікою. Великі повноваження отримає прем'єр-міністр.
22 квітня прем'єр-міністр Серж Саргсян зустрівся з лідером опозиції Ніколом Пашиняном. Сторони не дійшли згоди, Саргсян відмовився йти у відставку.
У той самий день правоохоронці затримали опозиційних лідерів Нікола Пашиняна, Сасуна Мікаеляна і Арарата Мірзояна за обвинуваченням у незаконному проведенні зборів. Загалом на протестах 22 квітня були затримані близько 300 осіб, поліція застосовувала спецзасоби для розгону демонстрацій. 15 постраждалих госпіталізовані.
23 квітня протести у Вірменії продовжилися, до демонстрантів приєдналися групи військовослужбовців миротворчої бригади на чолі з підполковником. Також із СІЗО було звільнено лідера опозиції Пашиняна. За його словами, це свідчить про те, що "влада перейшла до народу".
У зв'язку з подіями Серж Саргсян прийняв рішення про свою відставку з поста прем'єр-міністра Вірменії, про що заявив особисто.
На екстреному засіданні уряду 23 квітня виконуючим обов'язки прем'єр-міністра був призначений перший віце-прем'єр-міністр Карен Карапетян.
Детальніше про ситуацію у Вірменії читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Оксамитова революція" з вірменською специфікою" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".